افتتاح ۹۰۰ طرح رسانه ملی با حضور علی عسکری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۹۹۳۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب بیش از ۹۰۰ طرح عمرانی، فنی و زیرساختی رسانه ملی از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  در این مراسم که با حضور رئیس رسانه ملی و برخی اعضای شورای معاونان برگزار شد، با مراکز صداوسیما در استان‌های سمنان، کرمان، لرستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، کردستان و مهاباد ارتباط مستقیم برقرار شد.

دکتر علی عسکری، رئیس رسانه ملی در این مراسم با بیان اینکه اکنون سازمان صداوسیما در قله فناوری جهانی حرکت می‌کند، گفت: رسانه ملی در حوزه رسانه‌های سنتی (برودکست) در نقطه اوج است و در حوزه رسانه‌های برخط (برودبند) نیز با وجود پیشرفت، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده و باید با جبران عقب‌ماندگی‌ها در عرصه ملی و جهانی بکوشد تا پیام انقلاب اسلامی را در دنیا منتشر کند.

وی با اشاره به چهل و دومین فجر پیروزی انقلاب گفت: در طول بیش از چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات عظیمی در کشور رخ‌داده که اگر کسی تاریخ تحولات ایران و تاریخ تحولات منطقه و دنیا را بداند متوجه می‌شود که استکبار چه دسیسه‌هایی برای خاموش کردن نور اسلام و معنویت طراحی کرده بود و چگونه انقلاب اسلامی آن‌ها را خنثی کرد.

دکتر علی عسکری از فتنه آمریکا و انگلیس برای از بین بردن اسلام در سال‌های رژیم قاجار و پهلوی گفت و افزود: فقط با بروز و ظهور مارکسیسم در منطقه و تهدید آن برای غرب این فتنه‌ها کمی‌کمرنگ شده بود تا از ترویج مارکسیسم جلوگیری کند، اما با وقوع انقلاب اسلامی‌به برکت و خواست الهی و با وجود فرزانگان، علما، مراجع عظام و ملت فداکار ایران، این فتنه شکست خورد.

رئیس رسانه ملی سپس با تأکید بر اینکه برای معرفی کشور و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی‌باید بیش از این کار کرد، گفت: باید ریشه‌های انقلاب را جستجو و اهمیت آن را در تاریخ ایران تبیین کنیم که منشأ چه تحولاتی بوده است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و ویژگی‌های آن، در تبیین خلاصه‌ای از تاریخ تحولات ایران در چهل سال اول انقلاب و طراحی نقشه راه چهل سال دوم انقلاب گفت: اگر در رسانه ملی بتوانیم این منشور را به‌خوبی تبیین کنیم به هدف رسیده‌ایم.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به تاریخ تحولات ایران قبل از انقلاب و از دوران صفویه تا پهلوی گفت: پس از صفویه که در اوایل حکومتش، منشأ تحولات بسیاری در کشور و توسعه ایران بود، توسعه کشور رو به افول نهاد و در دوره حدود 200 سال حکومت قاجار و پهلوی به کشوری فقیر و وابسته تبدیل شد.

وی با اشاره به دوره رشد کشور پس از انقلاب اسلامی تأکید کرد: در همه شبکه‌ها خصوصاً شبکه‌های استانی باید این سیر تحول قبل و پس از انقلاب برای مردم تبیین شود و هر شبکه استانی می‌تواند با بررسی اینکه در این 42 سال انقلاب اسلامی چه صنایعی در استان ایجاد شده و رشد یافته است و تولید مستندهایی در زمینه دستاوردها، به این مهم بپردازد.

دکتر علی عسکری در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های علیدادی، معاون توسعه و فن‌آوری رسانه و کارکنان این معاونت و همکاری معاونت امور استان‌ها و کارکنان مراکز استان‌ها، تصریح کرد: صداوسیما یکی از منظم‌ترین و پیشرفته‌ترین برودکسترهای دنیا است و امیدواریم بتوانیم با بهره‌برداری از این امکانات در این جنگ نابرابر با رسانه‌های استکباری پیروز شویم و از فرهنگ و حمیت دینی کشورمان به‌خوبی صیانت کنیم.

انقلاب در صنعت رسانه با وجود تحریم‌های ظالمانه
افتتاح ۹۰۰ طرح رسانه ملی با حضور دکتر علی عسکریمعاون توسعه و فناوری رسانه هم در این مراسم با اشاره به طرح‌هایی که امروز در سطح ملی در زمینه فرستنده‌های تلویزیونی، ارتباطات زمینی و فناوری‌های فضایی، افتتاح و بهره‌برداری شد، گفت: طرح‌های اجرا شده و آماده افتتاح، شامل فرستنده‌های تلویزیونی ارتباطات زمینی، فناوری فضایی و ماهواره‌ای، صدا و تصویر، فرستنده‌های رادیو، ساختمان و تأسیسات، نظارت و ارزیابی فنی، زیرساخت فضای مجازی، فناوری رسانه‌های نوین و امنیت فناوری اطلاعات هستند.

به گفته آقای علیدادی، از حدود 980 طرح در این مرحله 653 طرح به پروژه‌های عمرانی در تهران و سایر مراکز استان‌ها و 327 پروژه در مراکز سمنان، کرمان، لرستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، کردستان و مهاباد اختصاص دارد.

وی از گسترش پوشش تلویزیونی دیجیتال به‌عنوان مهم‌ترین موضوع در این طرح‌ها یاد کرد و گفت در این مرحله 462 ایستگاه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، به طوری که پوشش ما را در سطح کشور به بالای 98 درصد می‌رساند.

معاون توسعه و فناوری رسانه سپس محور‌های اصلی پروژه‌های اجرا شده را بر اساس فصول برنامه به فصول رادیو جمعیتی برای مراکز استانی برای 6 شبکه رادیویی، توسعه بسته اول و دوم دیجیتال در سراسر کشور، توسعه بسته چهارم در سراسر کشور، سنکرون سازی رادیویی موج متوسط، احداث مراکز تولید و پخش، توسعه سیگنال‌رسانی زمینی، توسعه فرستنده‌های رادیویی AM، توسعه بسته اول و دوم دیجیتال برای 21 شبکه تلویزیونی، امنیت فضای مجازی، توسعه پوشش FM جاده‌ای توسعه مانیتورینگ، توسعه تجهیزات سامانه‌ها و فضا‌های تولیدی، توسعه تجهیزات و به‌روزرسانی زیرساخت‌ها در حوزه فناوری، سیگنال رسانی فیبر نوری و راه‌اندازی سیستم‌ها و تجهیزات دیجیتال استودیوی پخش تقسیم کرد و گفت: اگر خودکفایی صنعت رسانه در سازمان صداوسیما نهادینه نمی‌شد، امروز به این توفیق بزرگ و بهره‌برداری این طرح‌ها نمی‌رسیدیم.

وی افزود این توفیقات نشانگر این است که تحریم‌های ظالمانه دشمن نه‌تنها اثربخش نبوده، بلکه انقلابی در صنعت رسانه کشور ما ایجاد کرده است.

آقای علیدادی با قدردانی از حمایت‌های همه‌جانبه ریاست سازمان در زمینه طراحی و اجرای این طرح‌ها از سازمان برنامه‌وبودجه نیز که در این زمینه با رسانه ملی همکاری کرده است، قدردانی کرد.

مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی، فنی و زیرساختی هر مرکز به‌طور جداگانه در تمام استان‌ها با حضور مسئولان و تعدادی از خانواده معزز شهدای هر استان برگزار شد و مدیران کل مراکز سمنان، کرمان، لرستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، کردستان و مهاباد به‌عنوان مراکز منتخب در ارتباط کنفرانسی با رئیس رسانه ملی درباره طرح‌های استان خود توضیحاتی ارائه دادند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °