سردار حاجی زاده: دلیل مخالفت رهبری با خرید تجهیزات نظامی حمایت از تولید داخلی بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:30 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۹۹۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: فرمانده معظم کل قوا بار‌ها تاکید فرمودند تجهیزات نظامی خریداری نشود، چون می‌دانستند اگر بدنبال خرید تجهیزات نظامی برویم از تولید داخلی غافل خواهیم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در جمع فرماندهان، مسئولان و کارکنان ستاد نیروی زمینی ارتش، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و روز نیروی هوایی، گفت: وحدت، یکپارچگی و تعامل بین ارتش و سپاه ریشه‌ای است و این دو بازوی دفاعی کشور در کنار هم هویت پیدا می‌کنند.

وی افزود: شهید سپهبد صیاد شیرازی و سردار شهید تهرانی مقدم از همان اوائل تشکیل یگان توپخانه سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، تعامل بسیار خوبی داشتند و اگر همکاری نیروی زمینی ارتش نبود تشکیل یگان توپخانه سپاه به راحتی میسر نمی‌شد.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه وحدت، یکپارچگی و هماهنگی بین نیرو‌ها ارزشمند است، ادامه داد: یکپارچگی و تعامل بین ارتش و سپاه می‌تواند بعنوان یک الگو و مصداق باشد.

وی به دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم درست به دشمنی استکبار جهانی نسبت به ایران تمرکز کنیم، شاهد هستیم که امریکا از سال‍های دور برای کشور ایران برنامه داشته، امروز مساله ما با امریکا یک مساله راهبردی، ریشه‌ای است و قابل حل نیست.

سردار سرتیپ پاسدار حاجی زاده تاکید کرد؛ پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امریکایی‍ها با نا امنی‍های کردستان، تقویت و به وجود آوردن منافقین، کودتا، ترور، جنگ عراق علیه ایران، جنگ رسانه ای، جنگ روانی و مهم‌تر از همه نفوذ و تقویت غرب گرایی در صدد بودند تا بتوانند هم دشمنی را نسبت به ایران ثابت کنند و هم به خواسته‌های خود دست یابند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: در جا‌هایی که آمریکا را دشمن دانسته و به آن‌ها اعتماد نکرده ایم به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا کردیم، دشمن به هر اقدامی دست زد تا ما رشد و پیشرفت نکنیم.

وی ادامه داد: امروز در همه بخش‌ها و زیر مجموعه‍‌ها الحمدلله تحت فشار‌های استکبار جهانی، تولید داخلی و بومی را افزایش و به خودکفایی رسیده ایم.

سردار حاجی زاده در خصوص مخالفت مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) نسبت به خرید تجهیزات نظامی، خاطرنشان کرد: فرمانده معظم کل قوا بار‌ها تاکید فرمودند تجهیزات نظامی خریداری نشود، چون می‌دانستند اگر بدنبال خرید تجهیزات نظامی برویم از تولید داخلی غافل خواهیم شد، امروز با درایت و هوشیاری معظم له هرچیزی که به ذهن برسد که باید طراحی و تولید شود قابل طراحی و دستیابی است.

وی در ادامه تصریح کرد: باید بپذیریم که آمریکا دشمن ما و به دنبال آن است که جلوی توانمندی‍ها و پیشرفت‌های ما را بگیرد، ایستا بودن و ثبات سازمانی قطعا مشکل ایجاد خواهد کرد، نیروی زمینی ارتش نیز در این راستا در خصوص تیپ‌های واکنش سریع اقدامات خوبی را انجام داد که قابل تحسین است.

سردار حاجی زاده به موضوع تهاجم دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال تهاجم است البته نه فقط تهاجم نظامی، اما ما به عنوان نیرو‌های نظامی باید طرح و برنامه داشته باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°