هر چه توان اقتصادی بالا برود، کشور قدرتمند می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:36 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۹۹۷۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
رئیس قوه قضاییه گفت: یکی از مؤلفه‌های قدرت، توان اقتصادی کشور است و هر چه توان اقتصادی بالا برود، کشور قدرتمند می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه افزود: امروز قدرتمند شدن کشور و ایران قوی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و یکی از مؤلفه‌های قدرت هم معنویت است که دلدادگی و توکل به خدا منجر به قدرت می‌شود.

وی گفت: مؤلفه دوم قدرت مردم و بسیار مهمی است.

رئیس قوه قضائیه افزود: یکی دیگر از مؤلفه‌های قدرت نیز قدرت اقتصادی است که هر چه توان اقتصادی بالا برود، کشور قدرتمندتر می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: آنچه که اقتدار می‌آفریند توان علمی و فناورانه کشور است.

وی در ادامه به افزایش اعتماد مردم اشاره کرد و افزود: امروز افزایش اعتماد مردم به مسئله کارآمدی نظام اداری، مسئله مهمی است و دادیار، بازپرس و قاضی از ستون میانی تا ستون عالی دستگاه قضایی و تمام کسانی که نقش آفرین هستند باید بدانند در افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام اداری کشور و کارآمدی نظام اداری کشور تعیین کننده هستند و می‌توانند در افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری نقش آفرین باشند.
 
ضرورت حمایت‌های حقوقی و قضایی از بخش خصوصی

رئیس قوه قضائیه گفت: باید همواره بخش خصوصی مورد حمایت حقوقی و قضایی قرار گیرد.

حجت الاسلام رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه افزود: برابر قانون، ما اقتصاد دولتی، تعاونی و خصوصی داریم که سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی هم بر کاهش تصدی گری دولت و افزایش نقش مردم و حضور مردم در اقتصاد تاکید دارد، یک نگاه عالی است و بر نقش مردم در اقتصاد تاکید می‌کند.

وی گفت: افزایش خصوصی سازی برای رونق تولید در کشور است و باید مورد توجه قرار گیرد و در جا‌هایی که خصوصی سازی درست انجام شده نقش بسیار مثبتی در رونق اقتصاد داشته است، همواره باید مورد حمایت اعم از پرداخت تسهیلات، حمایت‌های حقوقی و همچنین حمایت‌های قضایی قرار گیرد و ما نیز همواره تاکید می‌کنیم به حمایت خود از بخش خصوصی ادامه خواهیم داد و دولت نیز باید به اقتصادی که به بخش خصوصی واگذار شده است توجه کند.

رئیس قوه قضائیه گفت: چند موردی که اکنون به بخش خصوصی واگذار شده است و تعداد آن زیاد هم نیست؛ در واقع رها شده است و این درست نیست.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: البته یک سری اشکالات ساختاری در این باره وجود دارد که باید برطرف شود و آن اینکه آیا باید واگذاری به بخش خصوصی هم در عرصه و هم در عیان صورت گیرد یا خیر؟.

وی گفت: سیاست ما در قوه قضائیه جدا از سیاست کل کشور نیست و همان سیاست حمایت از خصوصی سازی و سرمایه گذاری است و همکاران ما در بخش‌های قضایی از آن حمایت می‌کنند و با قدرت کار دنبال می‌شود و مسلما توانمندی اقتصادی به قوی شدن کشور کمک می‌کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°