آمادگی ایران برای حل بحران یمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۹۹۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی کامل ایران را در حمایت از هرگونه نقش آفرینی موثر سازمان ملل در حل بحران یمن اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن که به منظور رایزنی پیرامون ابعاد مختلف بحران یمن به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، در دیدار با آقای ظریف آخرین وضعیت بحران یمن و راه‌های دستیابی به صلح و ثبات این کشور را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.
 
آمادگی ایران برای حل بحران یمن

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به تحولات پس از آغاز بحران یمن و به ویژه سوابق تحرکات و ابتکارات جمهوری اسلامی ایران طی این سال‌ها و از طرق مختلف، به تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران برای خاتمه دادن به این بحران بزرگ انسانی در منطقه و لزوم کاهش آلام و مشکلات مردم محروم یمن پرداخت و تنها راه حل بحران یمن را از طریق سیاسی و نه جنگ تحمیلی دانست.

وی در این ملاقات آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از هر گونه نقش آفرینی موثر سازمان ملل متحد در حل این بحران با توجه به شرایط بسیار سخت برگرفته از جنگ و محاصره اقتصادی تحمیل شده به مردم یمن اعلام کرد.

مارتین گریفیتس نیز در این دیدار، آگاهی از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه برقراری صلح و آرامش در یمن را با اهمیت ارزیابی و دیدگاه سازمان ملل را در خصوص حل بحران در یمن از طریق برقراری آتش بس، کمک رسانی اقتصادی و از سر گیری گفتگو‌های سیاسی تشریح کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °