در شرایط تحریم؛ جوانان دست روی دست نگذاشتند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:24 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۰۵۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
رئیس جمهور گفت: افتتاح طرح‌ها علاوه بر ایجاد تحول در اقتصاد و آسایش مردم نشان داد؛ جوانان، کارگران، مدیران و مهندسان یک لحظه دست روی دست نگذاشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو و ورزش با اشاره به سخنان قبلی خود مبنی بر اینکه تحریم‌های آمریکا جلوی آب را گرفته است، تصریح کرد: اگر تحریم‌های آمریکا نبود به جای ۵۰ سد امروز ۷۰ یا ۸۰ سد افتتاح می‌شد، آن‌ها با تحریم‌ها جلوی افتتاح ۳۰ سد را گرفته اند؛ بنابراین جلوی میلیون‌ها متر مکعب آب رسانی به مردم را گرفتند.

رئیس جمهور تاکید کرد: تحریم مانع آب شد و برجام این راه‌ها را باز کرد؛ خیلی از سد‌هایی که اکنون ما افتتاح می‌کنیم حاصل برجام است؛ یعنی از سال ۹۴ که دست و بالمان مقداری باز شد و با افزایش سرمایه گذاری‌ها؛ کار بسیاری از سد‌هایی که امروز به ثمر می‌رسد، آغاز شد.

آقای روحانی گفت: دلم می‌خواهد همه آن‌هایی که در صحنه تبلیغات حرف می‌زنند، درست حرف بزنند و همه ابعاد را در نظر بگیرند.

رئیس جمهور موضوع آب و برق کشور را بسیار مهم خواند و ادامه داد: قطعی دو الی سه ساعته برق آن هم در دو یا سه استان کشور امروز چه وضعی را برای مردم پیش می‌آورد؟ مردم گلایه مند می‌شوند و حق هم دارند چرا که برنامه‌های زندگی شان مختل و برخی از اجناس آن‌ها از بین می‌رود.

آقای روحانی افزود: اگر در شرایط کرونا در بخش آب و برق دچار مشکل بودیم، چه کار می‌توانستیم بکنیم؟ مدافعان سلامت مان چه کار می‌کردند؟ مگر تا چند ساعت می‌توانند از برق اضطراری استفاده کنند لذا بحمدالله در فصل تابستان و گرما آب و برق قطع نشد و در اختیار مردم بود.

رئیس جمهور گفت: وقتی در جایی برای چند ساعت آب یا برق قطع می‌شود که البته نباید اجازه دهیم چنین شود، اما در عین حال فرصتی است که مردم کاملا وجود زیربنا‌ها را لمس می‌کنند یعنی اگر در سرمای زمستان و یا فصل تابستان یک ساعت گاز قطع شود، چه خواهد شد؟ اگر بنزین و گازوئیل برای یک روز قطع شود، چه خواهد شد؟ دولت به طور مرتب به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

آقای روحانی تصریح کرد: دولت به طور عادی این خدمات را در اختیار مردم قرار می‌دهد، انسان، چون ماهی در آب، وجود آب را یادش می‌رود؛ لذا اگر به طور اتفاقی آب یا برق قطع شد و یا بنزین نبود، این خدمات ملموس می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به خدمات بزرگ پویش ”الف ب ایران“ گفت: این پویش به غیر از افتتاح طرح‌های بزرگ برای مردم نشاط ایجاد کرد، اینکه امسال به دلیل کرونا سفر‌های ما قطع شد، اما به صورت ویدئو کنفرانسی هر پنج شنبه و در ایام دهه فجر نیز بیشتر، ما چهل و نهمین افتتاح را امسال انجام دادیم.

آقای روحانی ادامه داد: این افتتاح‌ها به غیر از آن که تحولی بزرگ در اقتصاد و مسائل زیربنایی و اشتغال و آسایش مردم است، نشاط بزرگی نیز برای مردم ایجاد می‌کند چرا که مردم می‌بینند، جوانان، کارگران، مدیران و مهندسان یک لحظه دست روی دست نگذاشتند و در شرایط تحریم در طول سال افتتاح‌های بسیار بزرگی داشتیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°