کاهش ورود زائران به خراسان رضوی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۰۰۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی از کاهش آمار ورودی به مشهد و استان در ۱۰ ماه گذشته سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مهر؛ محمدصادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی گفت: با بررسی‌های به عمل آمده و گزارشات واصله از سیستم حمل و نقل، کاهش قابل توجهی را در حوزه ورود مسافر و گردشگر به استان نسبت به زمان مشابه سال ۹۸ شاهد هستیم که نشان دهنده توجه مناسب هموطنان به مصوبات ستاد مدیریت کرونا است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: در دی ماه سال جاری کاهش ۴۴ درصدی را در بخش ورود وسایل نقلیه عمومی به مشهد و کاهش ۴۱ درصدی به استان شاهد بوده‌ایم، براین اساس میزان کاهش ورودی به استان در دو بخش هوایی و ریلی به ترتیب ۵۹ و ۴۴ درصد بوده است.

وی در خصوص آمار ۱۰ ماهه ورودی زائر و گردشگر به مشهد خاطرنشان کرد: مجموعاً در ۱۰ ماهه اول سال جاری میزان ورودی مسافرین به مشهد ۸۲ درصد در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای، ۷۶ درصد در حمل و نقل ریلی و ۶۹ درصد در حوزه حمل نقل هوایی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

براتی ضمن قدردانی ویژه از دغدغه‌مندی مردم عزیز استان و کشور برای ریشه‌کن شدن هر چه سریع‌تر این بیماری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه به توصیه‌های مسئولین امر اعلام کرد: فعلاً وضعیت مشهد مقدس بین وضعیت زرد و سایر وضعیت‌ها در چرخش است و امید است با افزایش رعایت‌ها روز به روز شاهد کاهش چرخه انتقال بیماری در سطح کشور باشیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در خصوص آمادگی استان برای استقبال از بهار و نوروز افزود: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده و در صورت برطرف شدن بیماری کرونا، تمام زیر ساخت‌ها برای پذیرش زائرین و مسافرین گرامی مهیا خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °