صید ترال در کشور متوقف شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:05 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۰۰۷۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور از توقف صید ماهی ترال برای تامین نیاز‌های معیشت مرزنشینان و حفظ منافع کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، روز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر در وزارت کشور با اشاره به برخی از محور‌های اتفاق افتاده در حوزه امنیت، اظهار کرد: در طول این مدت با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده، ۲۲۷ پاسگاه مرزی ایجاد و ۱۰۰۰ کیلومتر جاده مرزی ساخته شد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تصریح کرد:  صید ماهی به‌شکل ترال متوقف شد و دستورالعملی به منظور تامین منافع مرزنشینان برای دولت ارسال شد.

ذوالفقاری با بیان اینکه با همکاری وزارت کشور و دادگستری ۱۴۰۰نفر از زندانیان ایرانی در سایر کشور‌ها آزاد شدند و به کشور آمدند، گفت: همچنین در پاکسازی مناطق مین‌گذاری شده، یک میلیون هکتار زمین پاکسازی شد.

وی گفت: لایحه توسعه معیشت مرزنشینان و ساماندهی سوخت مرزی و بازارچه مرزی برای ساماندهی تهیه شد و از محل فروش سوخت مرزی ۲۰ درصد به مرزنشینان تعلق گرفت. همچنین ۱۵ بازارچه برای کولبران تدوین شده که بتوانند از معافیت گمرکی استفاده کنند.

ذوالفقاری گفت: در طول این مدت، ۸ بار آمایش شامل ۸۵۰ هزار تبعه افغانی انجام شد و ۷۴۴۵ پرونده ازدواج زنان ایران با اتباع خارجی مورد بررسی قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°