برگزاری نمایشگاه بهاره به‌وسعت ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:29 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۰۸۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
رئیس اتاق اصناف ایران از برگزاری نمایشگاه بهاره به‌شکلی متفاوت و به‌وسعت ایران خبر داد و گفت: در این طرح، تمرکز با اتحادیه‌های پوشاک، کیف و کفش و قنادان و آجیل‌فروشان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، اتاق اصناف و تشکل‌های صنفی با همکاری وزارت صمت در نظر دارند به‌واسطه شیوع کرونا و ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و زیان قابل توجه اصناف طی سال گذشته، واحد‌های صنفی سراسر کشور به‌ویژه در حوزه‌های پوشاک، کیف و کفش، شیرینی، آجیل و خشکبار را به فروش فوق‌العاده پایان سال ترغیب و رضایت مصرف‌کنندگان را در تأمین کالای باکیفیت با تخفیف ویژه جلب کنند.
از این رو، نشست رئیس و هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران با حضور کامبیز معتمد وزیری، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت، قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران و جمعی از رؤسای اتحادیه‌های تهران به‌عنوان هیئت اجرایی جشنواره فروش ویژه نوروزی «نمایشگاهی به‌وسعت ایران» و حضور مجازی رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها برگزار شد.

بر این اساس، نسبت به اجرای این طرح برنامه‌ریزی شد و رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان در جریان اقداماتی که تا به امروز انجام شده است قرار گرفته‌اند و به اتاق‌های اصناف شهرستان‌ها و اتحادیه‌های وابسته اطلاع‌رسانی شد که نسبت به تشکیل کمیته‌های استانی و ستاد‌های اجرایی و نظارتی اقدام کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران با تقدیر از رؤسای اتاق‌ها و اتحادیه‌هایی که به‌طور حضوری و ویدئوکنفرانس در این نشست حضور یافته‌اند، ابوالقاسم شیرازی، علی اژدرکش، رسول شجری، علی بهره‌مند و مصطفی احمدی از رؤسای اتحادیه‌های تهران را به‌عنوان هیئت اجرایی جشنواره فروش ویژه نوروزی «نمایشگاهی به‌وسعت ایران» معرفی کرد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجتناب از تجمع از یک سو و مشکلاتی که برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم برای اصناف در سال‌های گذشته ایجاد کرده بودند، امسال با ابتکاری از سوی اتاق اصناف ایران، مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت و دبیرخانه هیئت عالی نظارت در نظر داریم جشنواره فروش ویژه نوروزی «نمایشگاهی به‌وسعت ایران» را برگزار کنیم.

سعید ممبینی افزود: در این راستا جلساتی با نمایندگان رسته‌های صنفی در هفته‌های گذشته داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که زمینه فروش فوق‌العاده به‌طور گسترده و در سطح کشور را ایجاد کنیم. نشست امروز نیز به‌جهت هم‌فکری با رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان و در جریان قرار دادن ایشان از روند برنامه‌ریزی این طرح برگزار شده است تا در ادامه بتوانند موارد و موضوعات را نزد اتاق‌های اصناف شهرستان‌ها و اتحادیه‌های مربوط منعکس و ابهامات احتمالی را رفع کنند.

وی تأکید کرد: چنانچه این جشنواره در دور اول به‌خوبی برگزار شود، در سال‌های آینده نیز گزینه مناسبی برای جایگزینی با نمایشگاه‌های عرضه مستقیم خواهد بود و از آن جایی که مبدع این طرح اتحادیه‌ها بوده‌اند و در سال‌های گذشته نیز گلایه‌های زیادی از برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم داشتند، بنابراین امید داریم در این طرح، حضوری فعال و تأثیرگذار داشته باشند. از سوی دیگر در نظر داریم توزیع و نظارت بر کالا را نیز به خود اتحادیه‌ها بسپاریم.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: در این طرح، تمرکز با اتحادیه‌های پوشاک، کیف و کفش و قنادان و آجیل‌فروشان است که اجناس و خدمات ایشان از جمله کالا‌های پرتقاضا در بازار شب عید است، اما سایر اتحادیه‌ها نیز امکان مشارکت دارند چنانکه اتحادیه بارفروشان نیز اعلام آمادگی کرده است در کنترل قیمت میوه و ممانعت از افزایش نرخ، همکاری کند.

ممبینی تصریح کرد: تمرکز ما بر حمایت از کالا‌های تولید داخل است، اما چنانچه فروشندگان کالا‌های خارجی، مستندات لازم جهت واردات قانونی اجناس را ارائه دهند، منعی در شرکت ایشان در جشنواره مذکور وجود نخواهد داشت.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود که برند‌های مختلفی از این طرح استقبال کنند، به‌طور مثال، یکی از شرکت‌ها در زمینه کفش اعلام کرده است که طرح مذکور را در ۲۳۰ شعبه خود در سراسر کشور و با تخفیف ۵۰ درصد اجرا خواهد کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران تأکید کرد: بدیهی است شرکت واحد‌های صنفی در این طرح کاملاً اختیاری است و اجباری در آن نیست.

در ادامه این جلسه، کامبیز معتمد وزیری، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت گفت: نفس برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها تنظیم بازار و کاهش قیمت با حفظ کیفیت است.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته نمایشگاه‌های بهاره برگزار می‌شد، اما همه واحد‌های صنفی نمی‌توانستند در این نمایشگاه‌ها حضور یابند. امسال بنا داریم جشنواره فروش ویژه نوروزی «نمایشگاهی به‌وسعت ایران» را با همکاری اصناف رقم بزنیم که اگر رضایت مشتریان را جلب کند، امکان تکرار این طرح در سنوات و مناسبات بعدی وجود دارد.

معتمد وزیری افزود: از اتحادیه‌ها انتظار می‌رود روندی را پیش‌بینی کنند که در صورت تخلف واحد‌های صنفی و ارائه کالای کم‌کیفیت یا گران‌فروشی مشتریان بتوانند شکایت خود را ثبت کنند و به‌سرعت به آن رسیدگی شود، به‌عبارت دیگر لازم است فرایند سهل و روشنی برای شکایات احتمالی مشتریان در نظر گرفته شود تا مردم با خیال آسوده خرید و در صورت تخلف واحد صنفی مورد را پیگیری کنند.

در ادامه این نشست، مواردی از جمله تأمین هزینه‌های اجرای این طرح، ارائه تخفیف حداقل ۲۰ درصدی از سود از سوی واحد‌های صنفی، اهمیت تبلیغات گسترده، موانع تبلیغات میدانی در دوره شیوع کرونا، تجربه‌های پیشین و… مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°