تراز تجارت کشور رو به مثبت‌ است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:47 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۰۸۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
معاون داخلی بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون واردات کشور کمتر از صادرات است و اگر در همین مسیر توسعه واحد‌های تولیدی پیش برویم تراز تجارت کشور رو به مثبت شدن پیش می‌رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   "عباس قبادی" امروز (سه شنبه) در افتتاح پنج واحد صنعتی راکد و تولیدی استان کرمانشاه گفت: صادرات کالا‌های غیرنفتی کشور حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار در سال است و اگر بتوانیم آن را به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم برای تامین ارز دیگر نیاز به فروش نفت نخواهیم داشت.

معاون داخلی بازرگانی وزارت صمت با بیان اینکه یکی از اهداف مهم تحریم‌ها اختلال در تامین ارز کشور بود، گفت: با اتخاذ راهبرد توسعه تولید و همچنین راه اندازی مجدد واحد‌های راکد، تحریم‌های دشمن شکست خورد و امروز تراز تجارت کشور به سمت مثبت شدن پیش می‌رود و با تامین ارز از طریق صادرات کالا‌های غیرنفتی، کشور حتی بدون فروش نفت اداره می‌شود.

قبادی با بیان اینکه توسعه تولید در کشور تولید قدرت می‌کند، یکی از خطوط توسعه کشور را توسعه کالا‌های غیرنفتی دانست و گفت: در ایام دهه فجر در استان کرمانشاه ۸۳ پروژه راکد و توسعه‌ای با اعتبار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و ۵۰۰ نفر به بهره برداری رسید و این یعنی اینکه ما شاهد یک تحول اقتصادی در شرایط تحریم‌ها هستیم.

وی با اشاره به توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته بندی کارتن غرب کرمانشاه گفت: این شرکت در اوج فعالیت و تولید خود قرار دارد و می‌تواند تمام نیاز‌های منطقه و کشور‌های همسایه را پاسخ بدهد.

قبادی افزود: اکثر این واحد‌ها برای تامین نیاز داخلی و توسعه صادرات به بهره برداری رسیده است و سمت و سوی کشور نیز همین توسعه صادرات کالا‌های غیرنفتی است.

پنج طرح صنعتی با اشتغالزایی ۳۰۰ نفر امروز با حضور معاون داخلی بازرگانی وزیر صنعت، معدن، تجارت و مسوولان استانی در شهرک‌های صنعتی بیستون و فرامان کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

راه اندازی مجدد شرکت فرآورده‌های شیمیایی تامین باختر کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه با هزار میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی ۸۰ نفر، افتتاح طرح توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته بندی کرمانشاه (کارتن غرب) با اعتبار ۹ میلیون یورو و اشتغالزایی ۱۱۰ نفر، همچنین راه اندازی دوباره شرکت راکد «بومان» با اشتغال زایی حدود ۲۰ نفر که ورق‌های پلیمر ساختمانی تولید می‌کند و بهره برداری از خط تولید شرکت «آرکا تجارت» با اشتغالزایی ۳۰ نفر و شرکت مارپیچ باختر از جمله طرح‌هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°