ظریف: فقط با احترام باید با مردم ایران سخن گفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:37 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۰۹۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه مردم ایران در برابر جنگ و فشار ایستاده‌اند و بر تروریسم اقتصادی پیروز شده‌اند، گفت: جز با کرامت و احترام نمی‌توان با مردم بزرگ ایران سخن گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در مراسم تبریک سفرای کشور‌ها به رئیس جمهور به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: سال گذشته، سال پر التهابی برای همه ما بود. بیماری پاندمیک کرونا دنیا را به چالش کشید و این اتفاق نشان دهنده همبستگی جهانی برای مقابله با این درد مشترک و بحران جهانی بود.

وی در ادامه افزود: همه دنیا برای مقابله با این درد مشترک در کنار هم قرار گرفتند به جز یک رژیم منحوس که برای استفاده از این درد مشترک برای پیشبرد اهدافش تلاش کرد با این خیال واهی که بتواند با فشار بر مردم بزرگ ایران کاری کند که امروز شاهد برگزاری این مراسم نباشیم.

ظریف با بیان اینکه امروز می‌بینیم که مردم ایران با جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی ترامپ مقابله کردند و امروز سرافرازتر از هر روز دیگر در برابر تاریخ و جهان ایستاده اند، تاکید کرد: آن‌هایی که علیه این ملت جنگ به پا کردند، در نهایت علیه ملت خودشان هم جنگ به پا کردند و پس از آن به زباله‌دان تاریخ رفتند و این شاید بهترین درس برای آیندگان باشد.

وزیر خارجه ادامه داد: با مردمی که در برابر جنگ و فشار ایستاده اند و بدون هیچ حمایت خارجی و کمکی بر رژیمی تا به دندان مسلح پیروز شده اند، جز با کرامت و احترام نمی‌توان سخن گفت.

به گفته ظریف، این درسی برای دولت جدید آمریکا و همه کشورهاست که بدانند چگونه باید با این مردم بزرگ برخورد کرد.

رئیس دستگاه سیاست خارجی کشورمان افزود: امروز ما در شرایطی به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی می‌رویم که وابستگی ما به نفت از هر زمان دیگری کمتر است.

ظریف تاکید کرد: مردم ما سختی کشیدند، درد و رنج کشیدند، اما در برابر زورگویی تسلیم نشدند و هیچگاه تسلیم نخواهند شد.

وی در پایان خطاب به سفرای حاضر در مراسم تاکید کرد: امروز، روز مخابره کردن این پیام به دنیاست که مردم ایران در برابر احترام با احترام جواب می‌دهند و در برابر تهدید و فشار با مقاومت جواب می‌دهند و هر کس که این مردم را در تاریخ تهدید کرده به زباله‌دان تاریخ پیوسته است چرا که این مردم کماکان بلند قامت ایستاده اند و این افتخار بزرگی برای من و امثال من است که خدمتگزار آنان باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°