دعوت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حضور در جشن مجازی ۲۲ بهمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۰۱۱۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای حضور در جشن پیروزی انقلاب که در روز ۲۲ بهمن امسال به‌صورت مجازی و خودرویی برگزار می‌شود، بر لزوم حرکت همگان در مسیر بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدای این بیانیه، با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر"
بیست و دوم بهمن، عید حقیقی برای ملت ما است" آمده است:بار دیگر بیست و دوم بهمن ماه فرا رسید و عطر و بوی شهدا در شهر‌ها و روستا‌های کشور به مشام می‌رسد و در ایامی که طراوت و رنگ و بوی اسقلال و آزادی برای مردم ایران دارد، یاد و خاطره شهیدان در ذهن‌ها زنده می‌شود.
این بیانیه می‌افزاید:بیست و دوم بهمن ۱۳۵۷ نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای تاریخ جهان نقطه عطفی بود و در حالیکه اندیشه‌های سیاسی شرق و غرب گرایش جوامع به ادیان الهی را کمرنگ می‌کرد و موج سنگین لیبرالیزم و سوسیالیزم جهان در حال صنعتی شدن را فرا گرفته بود و مردم جهان راه نجات و رستگاری را در سایه اتکا به ابرقدرت‌های شکل گرفته در دوران جنگ سرد دنبال می‌کردند، امید را در دل‌های مردم آزادی‌خواه جهان زنده کرد و یک انقلاب عظیم با منشأ دینی شکل گرفت که همه اندیشمندان و سیاستمداران جهان را شگفت‌زده کرد و به استناد بسیاری از منابع معتبر؛ گرایش به ادیان الهی پس از انقلاب اسلامی ایران در جهان فزونی یافت.
وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ با رهبری امام خمینی (ره) که مرجع دینی، معرفتی و عارف حکیم بودند، خلاف اراده ابرقدرت‌ها بود و در حالیکه قدرت‌هایی مانند آمریکا در ایران مستشاران عالی‌رتبه در امور نظامی و سیاسی ایران داشتند و پایگاه‌های نظامی کشور در اختیار آن‌ها و مردان سیاست نیز وابسته به آن‌ها بودند، در برابر موج عظیم به پا خواسته از جانب ملت ایران چاره‌ای جز شکست نداشتند و حمایت‌های آنان برای بقای رژیم سرسپرده پهلوی ناکام و بی‌فایده ماند.
در این بیانیه با اشاره به اینکه، امام راحل (ره) نور خدا را در قلوب مردم ایران زنده کرد عنوان شده است:مردم با همبستگی و ایثار، جان‌های عزیزشان را برای احیای دین خدا و نفی سلطه و استبداد فدا کردند و دورانی خاص و بی‌نظیر در تاریخ رقم خورد و مردان و زنان این سرزمین با رهبری الهی امام خمینی (ره) به مبارزه با طاغوت زمان پرداختند و رژیمی که بیشترین منابع کشور را صرف هزینه‌های نظامی برای سرکوب مردم کرده و تمام توان خود را برای جلب رضایت ابرقدرت‌ها کرده بود را در هم کوبیدند و در کشوری که تمام ابزار‌ها برای زدودن دین از شئون زندگی مردم به کار گرفته می‌شد، انقلابی با رهبری دینی به پیروزی رسید که امیدی برای ملت‌های آزادی‌خواه جهان شد.
چهل و دو سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و این انقلاب که پایگاه امن مستکبران در خاورمیانه را تبدیل به کابوس برای آن‌ها کرد؛ همواره با توطئه دشمنان مواجه بوده است و تحمیل ۸ سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه بخشی از جنایت‌های آشکار غرب در برابر مردم ایران که خواستار استقلال و آزادی هستند بوده است و آن‌ها همچنان ذره‌ای از دشمنی‌شان کم نشده و به هر بهانه‌ای سعی بی‌فایده در نا امید کردن مردم ایران می‌کنند.
اما انقلاب ایران با تکیه بر رهبری حکیمانه و الهی و مردم توانمند و غیرتمند در مقابل تمام این بدخواهی‌ها و ستم‌ها ایستاده است و الگویی برای مسلمانان و آزادگان جهان در دیگر کشور‌ها در مقاومت شده است. جبهه مقاومت امروز فراتر از مرز‌های ایران اسلامی شکل گرفته است و در اقصی‌نقاط جهان شاهد برافراشته شدن پرچم مبارزه با ظلم هستیم.
امروز شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران، کشور مستقل و مقتدر در ساحت‌های مختلف و منشأ تحولات عظیم در جهان است و معادلات منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای بدون حساب کردن ایران معنایی ندارد.
تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در کنار سختی‌های خود موجب رشد و شکوفایی‌های متعدد برای کشور شده است و دانشمندان کشور با تکیه بر شعار ما می‌توانیم امروز توانسته‌اند بسیاری از نیاز‌ها را بدون وابستگی به غرب و شرق تأمین کنند.
عزت و سربلندی که ملت ایران به برکت انقلاب و رهبری دینی خود بدست آورده، مهمترین دستاورد برای مردم بوده است و البته در کنار این دستاورد عظیم توفیقات متعددی در حوزه‌های مختلف حاصل شده است که پیشرفت علمی کشور و دستیابی به قله‌های علمی که ایران را در برخی از علوم راهبردی در میان ۱۰ کشور اول جهان قرار داده است، یکی از آن‌ها است.
رشد و شکوفایی نهاد آموزش عالی و تربیت نیرو‌های انسانی متخصص برای مشاغل کشور و دانش‌بنیان شدن فعالیت‌ها، بخش دیگری از موفقیت‌های انقلاب است که آمار‌های این حوزه با قبل از پیروزی انقلاب قابل قیاس نبوده و دشمنان حسود نیز مجبور به اعتراف در پذیرش این حقیقت‌ها هستند.
این بیانیه همچنین در ادامه تاکیدکرده است:این موفقیت‌ها و سربلندی‌ها مرهون رهبری الهی بزرگ مرد تاریخ و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران؛ حضرت امام خمینی (ره) و در ادامه آن رهبری خلف صالح ایشان حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی است و به برکت خون سرخ شهیدان، مقاومت مردم سربلند ایران تا رسیدن به قله‌های رفیع عزت و اقتدار ادامه خواهد داشت و همه باید برای دستیابی به هدف والای گام دوم انقلاب که حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی و رسیدن به جامعه مهدوی (عج) است، گام برداریم و قدردان و شکرگزار نعمت‌ها باشیم و برای رفع مشکلات و موانع و بسط عدالت تلاش داشته باشیم.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه بیانیه ضمن دعوت از عموم مردم آزاده ایران برای حضور در جشن پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن که امسال به‌صورت مجازی و خودرویی برگزار می‌شود، یاد و خاطر شهدای گلگون کفن را گرامی داشته و ضمن تجدید بیعت با رهبر حکیم انقلاب؛ همگان را به حرکت در مسیر بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی فرا خوانده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۷۹°    ۲۵.۵۹°