امروز؛ نمایشی دیگر از اقتدار ملت بزرگ ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۰۱۲۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۷
چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی امسال به دلیل شرایط کرونایی متفاوت برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این مراسم امروز در سراسر کشور به صورت راهپیمایی موتوری و خودروییِ خانوادگی برگزار می‌شود.

در پایتخت هم گروه‌های خودرویی و موتوری به صورت نمادین در خیابان‌های تهران حرکت خواهند کرد.

مسیر میدان امام حسین تا میدان آزادی به حرکت نمادین موتور‌ها اختصاص یافته است.

در دو مسیر «صادقیه ـ آزادی» و «فتح ـ آزادی» نیز برخی گروه‌های خودرویی حرکت خواهند کرد.

توقف و پارک از بامداد امروز در مسیر‌های اعلام شده ممنوع است. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: هیچ برنامه‌ای برای برگزاری راهپیمایی و تجمع وجود ندارد.
 
در این حال رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، مسیر‌های ۱۲ گانه راهپیمایی موتوری و خودرویی در پایتخت را اعلام کرد.

سردار محمدحسین حمیدی گفت: ۶ مسیر برای موتورسیکلت سواران و ۶ مسیر هم برای تردد خودرو سواران در نظر گرفته شده است که به هیچ عنوان با یکدیگر تداخل ندارد.

وی افزود: اصل مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از میدان امام حسین (ع) آغاز می‌شود و تا میدان آزادی برای موتورسیکلت‌ها به صورت رفت و برگشت پیش بینی شده است.

سردار حمیدی گفت: برای تردد خودرو‌ها نیز در محدوده میدان صادقیه به سمت میدان آزادی از شمال به جنوب و نیز از جنوب به شمال در مسیر میدان فتح و آیت الله سعیدی برای راهپیمایی خودرویی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: محور آیت الله سعیدی در مسیر جنوب به شمال از میدان فتح تا میدان آزادی و مسیر شمال به جنوب جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی مسیر ویژه تردد خودرو سواران است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: شرق به غرب خیابان انقلاب و آزادی در خط عادی و ویژه برای حرکت موتورسواران در نظر گرفته شده است و غرب به شرق همین مسیر برای خروج موتورسواران و بازگشت آن هاست.

سردار حمیدی تاکید کرد: خودرو سوارانی که قصد حضور در راهپیمایی دارند از محدوده جنوب غربی و جنوبی بزرگراه فتح و آیت الله سعیدی به سمت شمال حرکت می‌کنند و وارد رینگ خارجی و زیرگذر شرقی آزادی می‌شوند و در ادامه، وارد خیابان محمدعلی جناح شمال خواهند شد و به سمت آزادی شرق و جاده مخصوص غرب، اجازه تردد ندارند.

وی افزود: این خودرو‌ها صرفا وارد جناح به سمت شمال می‌شوند و از طریق پل جناح - شیخ فضل الله می‌توانند انتخاب مسیر کنند و به سمت غرب، شرق یا شمال ادامه مسیر دهند.

سردار حمیدی گفت: خودرو‌هایی که از مسیر شمال به جنوب جناح و از فلکه دوم صادقیه از آزادراه و شیخ فضل الله وارد جناح به جنوب می‌شوند وارد زیرگذرغربی آزادی نمی‌شوند و به سمت مخصوص غرب ادامه مسیر می‌دهند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، فعالیت پایانه مسافربری غرب را از ابتدای امروز ممنوع اعلام کرد و تاکید کرد: ممنوعیت تردد از ساعت هفت امروز آغاز شده است و تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه دارد.

وی با بیان این که فراخوانی برای حضور پیاده مردم برنامه ریزی نشده است گفت: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا، راهپیمایی امسال در مقایسه با سال‌های گذشته متفاوت برگزار می‌شود.

سردار حمیدی افزود: در راهپیمایی امروز طرح ترافیک اعمال نمی‌شود و رانندگان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مراسم شرکت می‌کنند.


مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن به‌صورت زنده از رسانه ملی پخش می‌شود.
 
 
ساعت ۸:

گزارش‌ها حاکیست از دقایقی پیش و با بالا آمدن خورشید در بیست و دوم بهمن؛ خیابان آزادی و در نهایت میدان آزادی رنگ و بوی خاصِ روز غرور آفرین پیروزی انقلاب اسلامی به خود گرفته است.

از صبح امروز چهارشنبه در خیابان آزادی منتهی به میدان آزادی؛ گروه‌های مختلف مردمی در حال نصب پلاکارد و دست نوشته‌های بیست و دوم بهمن و همچنین پرچم‌های کشور عزیزمان ایران هستند.

نیرو‌های پلیس و امنیتی برای برقراری امنیت و نظم در محل‌های حرکت خودرویی و موتوری مراسم امروز حضور دارند.

تا آغاز مراسم ساعتی باقی مانده است؛ اما شور و شوق خاصی در این میدان و خیابان آزادی دیده می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۳.۵۹°