ایران اسلامی، آماده خلق حماسه‌ای متفاوت در جشن پیروزی انقلاب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۰۱۳۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی امروز در حالی سالروز یوم‌الله ۲۲ بهمن را پاس خواهند داشت که متناسب با پروتکل‌های بهداشتی، حماسه خود را این‌بار به گونه‌ای متفاوت رقم می زنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ این مرز و بوم در اذهان باقی خواهد ماند؛ چراکه مردم سراسر کشور در آخرین سالگرد یوم الله ۲۲ بهمن سده ۱۴، این‌بار حضوری متفاوت را در راهپیمایی این روز بزرگ تجربه خواهند کرد.

ملت همیشه در صحنه که هر سال همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با پای پیاده به میعادگاه عاشقی قدم می گذاشتند، امسال به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی که ماحصل انتشار ویروس کروناست در دو جبهه به میدان می روند. در یک میدان و در کارزار مجازی، قرار است راهپیمایی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، نمودی آشکار در فضای مجازی داشته و مردم این‌بار در فضای مجازی با آرمان های امام راحل پیمان ببندند.

همچنین مقرر است تا ساعاتی دیگر و بر اساس مسیرهای تعیین شده و به منظور دوری از انتشار ویروس کرونا، مردم سوار بر وسائل نقلیه خود، اعم از خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه، حضور پرشور دیگری را در سالگرد پیروزی انقلاب به منصه ظهور رسانند.

در همین راستا دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره با صدور بیانیه‌ای، ضمن دعوت از مردم برای حضور در جشن پیروزی انقلاب که در روز ۲۲ بهمن امسال به‌صورت مجازی و خودرویی برگزار می‌شود، بر لزوم حرکت همگان در مسیر بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.

در ادامه بیانیه، ضمن دعوت از عموم مردم آزاده ایران برای حضور در جشن پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن که امسال به‌صورت مجازی و خودرویی برگزار می‌شود، یاد و خاطره شهدای گلگون کفن را گرامی داشته شده و ضمن تجدید بیعت با رهبر حکیم انقلاب؛ همگان به حرکت در مسیر بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی فرا خوانده شده اند.


** تجلیل از زیباترین تزیین انقلابی خودروها

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن گفت: از کسانی که به بهترین شکل خودروی خود را تزیین کنند، تجلیل خواهد شد.

نصرت الله لطفی گفت: آغاز حرکت خودروها و موتورها در تمام شهرها از مقابل مساجد خواهد بود و مردم با تزیین خودروهای خود، به دشمن این نکته را یادآور می شوند که به قصد راهپیمایی آمده اند و دشمن نگوید که از ترافیک خیابان ها برای راهپیمایی استفاده شده است و پیامی که به تمام دنیا می دهیم، این است که مراسم جشن انقلاب در سال کرونایی اینگونه برگزار می شود.

وی افزود: در این روزها پویش هایی همچون پویش هر خانه یک پرچم، راه اندازی شده و مردم می توانند با تزیین خودروهای خود در پویش هر خودرو یک پرچم شرکت کنند و حتی سقف خودروها را می توانند تزیین کنند تا در فیلمبرداری هوایی نمادهای تبلیغی مشخص شود.

لطفی از اختصاص دو مسیر برای عبور خودروها در راهپیمایی پایتخت خبر داد و گفت: یک مسیر ویژه خودرو از مسجد امام سجاد (ع) به سمت خیابان آیت الله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح و میدان آزادی و مسیر دوم از مسجد جامع ابوذر به سمت میدان ابوذر، خیابان آیت الله شهید سعیدی و میدان آزادی خواهد بود و خودروها پس از رسیدن به میدان آزادی از بزرگراه شهید لشکری خارج می شوند.

وی با بیان این که مراسم راهپیمایی از ساعت ۱۰ در سراسر کشور آغاز می شود، درباره مسیر موتورسیکلت ها در تهران گفت: مسجد امام حسین (ع) به سمت خیابان انقلاب و خیابان آزادی مسیر موتورسوارها خواهد بود.

 

** تردد در مسیرهای اعلام شده

همچنین معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا ضمن توصیه‌هایی به هموطنان برای شرکت در نخستین تجربه راهپیمایی ۲۲ بهمن با وسائل نقلیه، از هموطنان خواست؛ حتماً در مسیرهای اعلام شده تردد کنند.

سرهنگ عین الله جهانی افزود: مسیرها از طریق صدا وسیما و خبرگزاری ها اعلام شده؛ بنابر این، خودروها، موتورسیکلت‌ها و دوچرخه ها صرفاً از این مسیرها حرکت کنند.

وی ادامه داد: هنگام ورود به مسیرهای تعیین شده، ضروری است رانندگان وسائل نقلیه با رعایت نظم و انضباط ترافیکی و با آرامش کامل و همچنین رعایت حق تقدم و سایر قوانین راهنمایی و رانندگی در مسیرها حرکت کنند.

جهانی افزود: همه مسیرهای تعییین شده تحت مدیریت ترافیکی پلیس راهور قرار دارد و تیم های گشتی و پیاده در فاصله یکصد متری در طول این مسیرها استقرار دارند.

معاون اجتماعی ناجا گفت: رانندگان وسائل نقلیه چنانچه در حال حرکت در مسیرهای راهپیمایی دچار تصادف شدند که البته باید با آرامش و سرعت پایین حرکت کنند، از وسیله نقلیه ای که دچار تصادف شده عکس گرفته و خودرو را به سمت راست راه پارک کرده تا همکاران و کارشناسان راهور برسند.

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران نیز اعلام کرد: تاکسیرانان داوطلب پایتخت در جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضوری فعال دارند.

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت این ایام روز سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و نیاز به رعایت مسائل بهداشتی، راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور نفرات برگزار نخواهد شد و به صورت رژه موتورسوار و خودروسوار به انجام می رسد.

در این اطلاعیه آمده است: تاکسیرانان داوطلب که شرایط حضور دارند، می توانند با خودروهای تاکسی خود در مسیرهای حرکت خودروسواران از میدان صادقیه- بزرگراه محمد علی جناح و میدان فتح- بزرگراه آیت الله سعیدی به سمت میدان آزادی به جمع مشتاقان بپیوندند تا در برگزاری این مراسم ملی سهیم شوند و همچنین عوامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران همزمان با راهپیمایی در آماده باش کامل و در ۱۰ محور مستقر هستند تا خدمات رسانی مناسبی به تاکسیرانان و در صورت نیاز دیگر خودروهای حاضر در مراسم انجام شود.

** خدمات رایگان مترو

نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از رایگان بودن خدمات این شرکت به شهروندان در روز ۲۲ بهمن خبر داد.

فرنوش نوبخت با اشاره به برگزار نشدن مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در پایتخت، افزود: این آیین امسال ‌به دلیل شیوع ویروس کرونا، با شرایط خاص و به صورت موتوری و خودرویی برگزار می شود.

به گفته وی، با توجه به تمهیدات انجام شده برای تسهیل تردد شهروندان و شرکت کنندگان در این برنامه از ابتدای صبح روز ۲۲ بهمن ماه تا پایان مراسم ایستگاه های خطوط هفت گانه مترو تهران و حومه رایگان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه در این روز خدمات رسانی در خطوط هفت گانه مترو تهران و حومه افزایش پیدا می کند، تصریح کرد: طبق روال سنوات گذشته و به منظور حفظ نظم و امنیت در روز ۲۲ بهمن در میدان آزادی، ایستگاه مترو میدان آزادی واقع در خط چهار مترو از ابتدای صبح تا پایان مراسم، تعطیل و مسافرگیری انجام نخواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۶۲°    ۱۸.۵۹°