در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:11 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۱۵۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
رئیس جمهور درمراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه درصد سال اخیر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها دو کودتا علیه ملت ایران راه انداختند گفت: از سال ۹۷ تاکنون نیز درحال جنگ اقتصادی هستیم و باکمک خدا پیروز خواهیم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در ابتدای سخنان خود در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: مردم سراسر کشور با وجود شرایط ویروس کرونا در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن امسال حضوری پر شور دارند که این حضور در همین لحظات در جریان است.

آقای روحانی افزود: به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، مردم عاشقِ انقلاب و امام نتوانستند آنطور که مورد نظر آن‌ها بود به خیابان‌ها بیایند و احساسات پاک خود را نشان دهند.

رئیس‌جمهور گفت: این حضور پرشور البته به صورت دیگر و با شکل دیگر در سراسر کشور در جریان است.

آقای روحانی ادامه داد: از جهات دیگر؛ آغاز چهل و سومین سال انقلاب اسلامی با سال‌های گذشته متفاوت است؛ امسال سال ۱۳۹۹ و انقلاب ما نیز در سال ۱۳۹۹ به پیروزی رسید و یک شباهت بسیار زیبا دارد؛ البته سالی که انقلاب پیروز شد سال ۱۳۹۹ قمری بود و امسال سال ۱۳۹۹ هجری شمسی است.
 
در جنگ بزرگ اقتصادی پیروز شدیم

رئیس جمهور گفت: امسال در حالی ۲۲ بهمن را جشن می‌گیریم که ملت ما در جنگ بزرگ اقتصادی بعد از سه سال مقاومت در حال پیروزی است.

آقای روحانی در ادامه سخنان خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: اگر برگردیم و نگاهی به قرن گذشته کنیم سال آینده (سال ۱۴۰۰) پایان قرن چهاردهم است و در آستانه ورود به قرن پانزدهم هجری شمسی هستیم.

وی یادآور شد: صد سال پیش در سال ۱۲۹۹ مردم ما رنج و مشکلات بعد از جنگ جهانی اول را پیش رو داشتند که از یک طرف قحطی و مشکلات، به هم ریختگی و اختلافات بود و از سوی دیگر قلدری به نام رضاخان در همان سال با کودتای خود امور کشور را در دست گرفت.

رئیس جمهور گفت: سال ۱۲۹۹ با این شکل بسیار تاسف انگیز برای مردم ما و سلطه یک مستبد بر مردم شروع شد، البته این سلطه استبداد در سوم اسفند سال ۱۲۹۹ بود.

آقای روحانی ادامه داد:، اما امسال در حالی جشن می‌گیریم که ملت ما در سال ۱۳۹۹ در یک جنگ بزرگ اقتصادی بعد از سه سال مقاومت در حال پیروزی است.

وی گفت: البته در آن صد سال اتفاقات مهمی در جریان بود، آغاز آن قرن بعد از پیروزی مردم در انقلاب مشروطه بود و در این قرن نیز انقلابی مهمتر و بزرگ‌تر از انقلاب مشروطه یعنی انقلاب اسلامی را در این سرزمین مردم ما گواه و شاهد بودند.

رئیس جمهور افزود: در آن صدسال مردم دو کودتا را شاهد بودند، کودتای رضاخانی در سال ۱۲۹۹ و کودتای محمدرضاشاه در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که آن را انگلیسی‌ها و این را آمریکایی‌ها بر مردم تحمیل و مسلط کردند.

وی گفت: در طول این صد سال ما شاهد دو جنگ جهانی بودیم، یک جنگ قبل از آغاز قرن چهاردهم و یک جنگ در سال ۱۳۲۰ رخ داد، جنگی که آن همه ویرانی و مشکلات برای مردم جهان پیش آورد یکی چهار سال و دیگری در حدود شش سال طول کشید و میلیون‌ها انسان از بین رفتند و خانه‌های فراوانی ویران شد و آرزو‌های فراوانی بر باد رفت.
 
رئیس جمهور گفت: ما در جنگ تحمیلی پیروز شدیم و در جنگ اقتصادی هم به پیروز خواهیم رسید.

آقای روحانی در سخنرانی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مردم ما در طول قرن؛ شاهد دو جنگ بودند یکی جنگ تحمیلی هشت ساله که ملت ما تنها متکی به خدا و متجاوزان متکی به همه قدرت‌های شرق و غرب بودند.

وی ادامه داد: از سال ۹۷ تا به امروز؛ سه سال ما در جنگ اقتصادی هستیم در جنگ تحمیلی به پیروزی بزرگ رسیدیم و در این جنگ هم به پیروز خواهیم رسید.

آقای روحانی افزود: پایان شب ظلمات و طلوع فجر صادق برای همه آگاهان مشهود است همه جهان در این روز‌ها یک بدهکاری بزرگ به مردم ایران دارند.

رئیس جمهور گفت: ملت ایران اگر در برابر مستبد کاخ سفید ایستادگی نمی‌کرد و اگر با صبر و مقاومت او را به شکست نکشانده بود و اگر تدبیر دولت منتخب مردم نبود و اگر بعد از خروج ترامپ از برجام خارج می‌شدیدم؛ یعنی پیروز بدون زحمت و هزینه برای ترامپ بود.

آقای روحانی ادامه داد: ترامپ در این سه سال با مقاومت مردم و تدبیر دولت نمدمال شد.

رئیس جمهور افزود: یک بار در شورای امنیت با حضور خود در سال ۹۷ و چند بار در سال ۹۹ آمریکا شکست خورد؛ شکست و انزوای آمریکا در سازمان ملل در تاریخ این کشور بی نظیر بود.

آن کسی که ترامپ را سرنگون کرد خدا بود

رئیس جمهور گفت: امروز دنیا امنیت، قانون گرایی و ثباتش را که با رفتن ترامپ حاصل شد، به ملت ایران هم مدیون است.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، افزود: آن کسی که ترامپ را سرنگون کرد خدا بود و ملت آگاه امریکا هم به ظاهر او را برکنار کردند، اما نقش ملت ایران در سرنگونی این مستبد غیر قابل انکار است.

رئیس جمهور گفت: در چند نوبت دادگاه بین المللی لاهه رأی به حقانیت ما داد و در روز‌های اخیر هم دیدیم که ملت ایران و حقوقدانان آن در برابر امریکا پیروز شدند و دادگاه لاهه رأی موقت علیه تحریم‌های ترامپ صادر کرد.

وی افزود: از آغاز وعده داده بودیم که هم اقتصاد بهتر به کار خود ادامه دهد و هم چرخ سانتریفیوژ‌ها بچرخد.

رئیس جمهور گفت: به ملت بزرگی که دو انتخابات بزرگ سال‌های ۹۲ و ۹۶ را به صورت حماسه ایجاد کرد و در اولی حدود ۷۳ و در دومی بیش از ۷۳ درصد حضور افراد واجد شرایط پای صندوق‌ها بود وعده دادیم که تعامل سازنده با جهان را ادامه دهیم.

آقای روحانی افزود: ملت ایران از منتخب خود می‌خواستند که به پیمان‌هایی که به آن متعهد شده ایم عمل کنیم و آن را پاس داریم و در تعامل سازنده با جهان سایه جنگ و تحریم را از سر مردم دور کنیم و این کار را انجام دادیم.

رئیس جمهور گفت: منتخب مردم هم به آن‌ها وعده داده بود که هم اقتصاد شرایط بهتری خواهد داشت و هم قدرت هسته‌ای را حفظ خواهیم کرد و چرخ اقتصاد بهتر به حرکت خود ادامه می‌دهد.
 
سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی را در جهان داشتیم

رئیس جمهور گفت: در سال ۹۵ رشد اقتصادی ما بالاترین رشد اقتصادی در جهان بود و همین موضوع باعث شد که رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه در کنار ترامپ قرار گیرند تا ایران را در محاصره کامل قرار دهند.

آقای روحانی در ادامه سخنانش به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن افزود: ما امروز در برابر ملت ایران سرافرازیم که به تعامل سازنده، اعتدال و وعده‌هایی که داده بودیم در چهار سال و نیم اول به خوبی عمل کردیم.

رئیس جمهور با تقسیم عمر هشت ساله دولت تدبیر و امید به سه بخش، تصریح کرد: این سه بخش شامل؛ از سال ۹۲ تا ۹۶، یعنی دوران ثبات، رشد و پیشرفت و از سال ۹۷ تا پایان ۹۹ دوران سه ساله جنگ تحمیلی و همچنین شش ماهه پایانی کار دولت یعنی دوران بازآفرینی است.

وی افزود: مردم ما به خوبی با آمار و ارقام آشنا هستند، تنها دولتی که بعد از جنگ هشت ساله کار خود را با رکود تورمی آغاز کرد، دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ بود، که با تورمی حدود ۴۰ درصد و رشد اقتصادی منفی هفت ممیز ۶ درصد یعنی رکود مواجه بود.

رئیس جمهور ادامه داد: در طول سال‌های تلاش دولت در کنار مردم، متوسط تورم در چهار سال و نیم ابتدایی ۱۰ ممیز ۲ دهم درصد است که در تاریخ کشورمان چنین چیزی را بعد از انقلاب کمتر سراغ داریم و همچنین در طول ۲ سال یعنی سال‌های ۹۵، ۹۶ و حتی ماه‌های اولیه سال ۹۷ یعنی زمانی که جنگ آغاز شده بود تورم تک رقمی بود.

آقای روحانی گفت: رشد اقتصادی ما در بعضی از سال‌ها ۲ رقمی بوده است؛ در سال ۹۵ رشد اقتصادی ما بالای ۱۴ درصد و بالاترین رشد اقتصادی در جهان بوده، که این یکی از افتخارات بی نظیر این دولت بعد از انقلاب است که کشور را به اولین رشد اقتصادی جهان در سال ۹۵ رساند.

رئیس جمهور افزود: همین موضوع بود که رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه را به لرزه درآورد و آن‌ها در کنار ترامپ قرار گرفتند تا ایران را در حصر و محاصره کامل قرار دهند، اما در طول چهار سال و نیم اول عمر دولت رشد اقتصادی ما به طور متوسط ۴ ممیز ۷ دهم درصد بوده است.

وی گفت: از سال ۹۳ تا ۹۶ نیز در هر فصل نسبت به فصل مشابه در سال قبل ۷۰۰ هزار اشتغال خالص در کشور داشتیم.
 
به مذاکره افتخار می‌کنم

رئیس جمهور گفت: مذاکره موضوعی منفی نیست و من به آن افتخار می‌کنم.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: مذاکره جزو لوازم یک دولت و حکمرانی دنیای امروز و نه امروز بلکه ارث پیامبر اسلام (ص) است.

وی گفت: پیامبر اسلام درمقاطع مختلف با دشمنان خود حرف زد، مذاکره کرد، پیمان بست و صلح کرد که نمونه آن صلح حدیبیه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما به مذاکره و پیمان با دشمنان به عنوان راهی که پیامبر و امام حسن مجتبی (ع) به ما آموختند افتخار می‌کنیم افزود:، اما آغاز راه ما از مذاکره نبود.

آقای روحانی احیای دریاچه ارومیه را نخستین مصوبه دولتش در اولین روز کاری بیان و اضافه کرد: یعنی ما از محیط زیست و سلامت مردم و زندگی ۲۰ میلیون نفر در غرب کشور آغاز کردیم.

وی دومین مصوبه دولت خود را رفع موانع تولید ذکر کرد و گفت: لایحه‌ای با دو فوریت در این خصوص تنظیم کردیم و به مجلس شورای اسلامی وقت فرستادیم که البته ماه‌ها به طول انجامید و به سال بعد کشید، اما ما مصوبات دولت را اجرا و عمل کردیم.

آقای روحانی افزود: ما در کنار بخش خصوصی قرار گرفتیم و خصوصی سازی که امروز به عنوان نقطه منفی برای بعضی‌ها تلقی می‌شود افتخار این دولت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، خصوصی سازی و سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی را انقلاب اقتصادی نامیدند گفت: ما به همه بخش‌های دولتی به طول مداوم توصیه کردیم که سهام خود را بفروشید و دست از تصدی گری بردارید و اقتصاد را به مردم واگذار کنید.

وی افزود: بخش خصوصی در این مدت این تحول بزرگ را در کشور ما به وجود آورد و این دولت منتخب مردم با راهنمایی مقام معظم رهبری توانست اقتصاد مقاومتی را در مسیری درست قرار دهد. br/ رئیس جمهور گفت: درست است که ما در پی تعامل سازنده با جهان و مذاکره بودیم، اما قبل ازمذاکره به دنبال مبارزه با فساد بودیم و تنها این دولت بود که تمام بخش‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر مجاز را منحل کرد.

وی افزود: البته به خاطر این اقدام بهای سنگینی پرداختیم که هم بهای حیثیتی و آبرویی بود و همچنان عده‌ای عصبانی هستند و می‌گویند، می‌شنوند و می‌نالند.

آقای روحانی گفت: از سوی دیگر ۳۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی صرف شد تا بتوانیم بدهی‌های مردم را از این موسسات غیر مجاز پرداخت کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: هر جا که همه با هم بودیم و دست به دست هم دادیم ودر کنار هم تلاش کردیم، خدا پیروزی را نصیب ما ساخت.
 
در بخش سلامت در این دولت انقلاب کردیم

رئیس جمهور گفت: ما در این دوران ۴ و نیم ساله ابتدای دولت شاهد انقلابی در بخش سلامت بودیم.

آقای روحانی در ادامه سخنرانی در مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود: در آغاز انقلاب؛ ۵۶ هزار تخت داشتیم و در آغاز دولت ما ۱۱۱ هزار تخت بود و امروز به بیش از ۱۵۰ هزار تخت رسیده است که در بخش تخت‌های ویژه از آغاز دولت تا امروز از حدود ۵ هزار تخت به بیش از ۱۵ هزار تخت رسیده ایم.

رئیس جمهور گفت: من در خصوص بخش سلامت و محیط زیست از حرکت مثبت به کلمه انقلاب تعبیر کردم و در زمینه ارتباطات هم شاهد انقلابی بزرگ بودیم؛ امروز جوانان ما در سایه پهنای باندی که ایجاد کردیم می‌توانند شغل‌های مختلفی داشته باشند و در مسیر اقتصاد دیجیتال حرکت کنند.

آقای روحانی افزود: پهنای باند و این دولت ۳۵ برابر شد و آن‌هایی که در فضای مجازی شاغل هستند به ۵۰۰ هزار نفر رسیدند و تعداد شرکت‌های دانش بنیان از ۵۵ شرکت به ۵ هزار و ۷۰۰ شرکت رسید که تحول و انقلابی بزرگ است.

رئیس جمهور گفت: بگذریم از جاده ها، ریل ها، بنادر و ترانزیت که چه کار‌های بزرگی انجام گرفت.

آقای روحانی افزود: در ۴ و نیم سال ابتدای دولت با افتخار، توسعه و پیشرفت در از بین بردن رکود تورم موفق بودیم، من از رسانه‌ها می‌خواهم به تاریخ و به مردم، خدایی ناکرده خیانت نکنیم و واقعیت‌ها را ببینیم. رئیس جمهور گفت: از سال ۹۷ وارد یک جنگ شدیم و مقایسه این سه سال با آن چهار سال و با گذشته نادرست است.

آقای روحانی افزود: مردم بدانند که صادرات نفتی ما در سال ۸۹، نود میلیارد دلار و در سال ۹۰، صد و ۱۹ میلیارد دلار، اما کل درآمد نفتی دولت در سال ۹۴؛ سی و یک میلیارد دلار بود و در بدترین شرایط دولت قبل در سال ۹۱ درآمد نفتی ۶۸ میلیارد دلار بود و در بهترین شرایط این دولت یعنی در سال ۹۶ درآمد ما ۶۵ میلیارد دلار بوده است یعنی بهترین سال ما از بدترین سال آن‌ها کمتر بود.

رئیس جمهور گفت: با این وجود؛ ما افتخاری ۶۰ ساله داریم و ۶۰ سال پیش که صادرات غیر نفتی بر واردات در زمان دکتر مصدق پیشی گرفت در این دولت تکرار شد.

آقای روحانی افزود: امسال با همه مشکلات حدود ۳۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داریم که به خاطر شرایط خاص از سال‌های پیش کمتر است.

ضرورت انتخاب درست مردم در انتخابات

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم انتخاب درست مردم در انتخابات تصریح کرد: از ماست که برماست؛ اگر خوب انتخاب کنیم، آینده خوبی داریم و اگر بد انتخاب کنیم، آینده بدی خواهیم داشت.
 

آقای روحانی در ادامه اظهاراتش به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تبیین اقدامات دولت گفت: ما بانک‌های نیرو‌های مسلح را ادغام کردیم که این یکی از گام‌های بزرگ دولت برای اصلاح نظام بانکی بود. رئیس جمهور افزود: چرخ زیربنا‌ها و طرح‌های زیربنایی را که بار اصلی اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود به حرکت درآوردیم.

آقای روحانی گفت: دیروز در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی که معمولا پنجشنبه‌ها برگزار می‌شود و این هفته به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد پنجاهمین سد را در این دولت افتتاح کردیم.

رئیس جمهور افزود: کل سد‌ها در کشور به هنگام پیروزی انقلاب اسلامی ۱۹ سد بود که تعداد آن دیروز به ۱۹۴ سد رسید و تا پایان این دولت ۲۰۱ سد مخزنی ملی در کشور فعال خواهد شد.

آقای روحانی ادامه داد: دیروز چهل و چهارمین تصفیه خانه آب و هفتاد و هشتمین تصفیه خانه فاضلاب را در کشور به بهره برداری رساندیم.

رئیس جمهور گفت: کسانی که می‌پرسند چرا به این دولت رای دادیم و رای ما چه تاثیری داشت، باید بدانند که هرکجا مردم انتخاب خوب داشتند ثمره آن را در سال‌های بعد از انتخابشان دیدند.

آقای روحانی تاکید کرد: مردم باید بدانند که قبل از سال ۹۲ کمتر از یک میلیون روستایی از آب آشامیدنی سالم استفاده می‌کردند، اما امروز این رقم به حدود ۹ میلیون نفر رسیده است و تا پایان دولت به نزدیک ده میلیون نفر می‌رسد دولت آب آشامیدنی سالم را برای روستائیان ده برابر کرد.

رئیس جمهور گفت: دولت در این مدت هر سال دو و نیم هزار مگاوات بر میزان برق تولیدی کشور افزود و برای روستائیان در عرصه‌های آب، برق، گاز، راه، مدرسه، بهداشت و ارتباطات کاری کرد که کمتر مانند آن را می‌بینیم.

آقای روحانی ادامه داد: در آغاز این دولت فقط ۱۲ هزار روستا دارای گاز بودند، اما امروز ۳۲ هزار روستا یعنی بیش از دو برابر از این نعمت بهره‌مند شدند.

رئیس جمهور گفت: در این دولت در عرصه کشاورزی و امنیت غذایی ۲۶ میلیون تن بر محصولات غذایی افزوده شد که این تحولی بزرگ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به بهره برداری از ۸ هزار هکتار گلخانه در کشور در هفته اخیر، افزایش شمار گلخانه‌ها به حدود ۱۵ هزار هکتار را از دیگر عملکرد‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و پیش بینی کرد این رقم تا پایان این دولت به حدود سه برابر یعنی ۲۴ هزار هکتار برسد.

رئیس جمهور افزود: در این دولت برای کانال کشی آب و زهکشی و نیز زمین‌های کشاورزی اقدامات قابل توجهی انجام شد و برخی از زمین‌هایی که دیم بود تبدیل به زمین‌های کشاورزی آبی شد.

آقای روحانی گفت: در مجموع ۵۲۰ هزار هکتار از این زمین‌ها در کشورمان احیا شد که فقط ۲۹۵ هزار هکتارش در خوزستان، ۷۸ هزار هکتار در گلستان، ۷۷ هزار هکتار در غرب کشور و ۴۶ هزار هکتار در دشت سیستان است.

رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: اگر مردم اعم از کشاورزان، مهندسان، روستائیان و شهرنشینان در کنار منتخبان شان بایستند، ما در زندگی اجتماعی به نقطه مثبت خواهیم رسید.
 
امیدوارم پایان این دولت با مهار کامل کرونا همزمان باشد

رئیس جمهور گفت: بسیار امیدوارم که پایان این دولت با مهار کامل ویروس کرونا همزمان باشد و واکسن آن به وفور در اختیار مردم قرار گیرد.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن؛ افزود: واکسیناسیون علیه کرونا از دیروز آغاز شد و بالاترین مسئول بهداشتی کشور برای دادن اطمینان به مردم؛ فرزند خود را در اختیار این طرح قرار داد.

رئیس جمهور گفت: مردم بدانند اگر کالایی به این کشور وارد و اگر پیمانی بسته می‌شود همه در چارچوب مصالح ملی است و کسی تصور دیگری در ذهنش وجود نداشته باشد.

آقای روحانی؛ تحریم، کرونا، فشار رسانه‌ای و جنگ روانی و تهدید نظامی را چهار تهدید علیه کشور دانست و افزود: ملت ما مقاوم در مقابل این چهار تهدید ایستاد و امروز می‌توانیم بگوییم که از خطر کرونا عبور کرده ایم، گرچه راه درازی داریم، اما از سه موج قبلی به بهترین شکل عبور کردیم.

رئیس جمهور گفت: در یک سال گذشته؛ فشار‌های بی سابقه و مضاعفی بر دوش مردم بزرگ ایران قرار گرفت و در کنار تحریم‌های سخت و جنگ اقتصادی؛ پارسال در همین ماه بهمن مواجه با پاندمی ویروس عالمگیری شدیم که هم دنیا را دچار مشکل کرد.

آقای روحانی افزود: در ماه‌های اولیه کرونا؛ صادرات غیر نفتی ما به طور کامل متوقف شد؛ چرا که همه مرز‌ها بسته و صادرات نفتی هم که کم بود، کمتر شد، اما در شرایط تحریم و کرونا مردم روی پای خود ایستادند.

رئیس جمهور گفت: در زمینه تولید مواد غذایی و وسایل بهداشتی مورد نیاز بیمارستان ها؛ شرکت‌های دانش بنیان به خوبی عمل کردند و امروز همه تجهیزات مورد نیاز مبارزه با کرونا اعم از سی تی اسکن، ونتیلاتور و ماسک N۹۵ به دست فرزندان جوان و تحصیل کرده مملکت تولید می‌شود.

آقای روحانی افزود: مردم برای مواد غذایی و بهداشتی صف نبستند و برای تخت بیمارستانی در خیابان و داخل آمبولانس معطل نماندند و این کار بزرگی بود که توسط ملت بزرگ ایران انجام شد.

همه باید به فکر مشارکت حداکثری باشیم

رییس جمهور با اشاره به انتخابات سال آینده تاکید کرد: همه باید به فکر مشارکت حداکثری باشیم و یک انتخابات سالم رقابتی که همه احساس کنند در انتخابات حضور دارند، برگزار کنیم.

آقای روحانی با بیان اینکه باید بازهم بالای ۷۰ درصد مشارکت را شاهد باشیم؛ اظهار داشت: جنگ اقتصادی و دوران تحریم‌ها تمام شد؛ همه فهمیدند که فشار حداکثری شکست خورده است؛ اما برای رسیدن به پیروزی نهایی هنوز نیاز به صبر و مقاومت داریم.

رئیس جمهور با تاکید براینکه در برابر ملت بزرگ ایران به خاطر صبر در برابر رنج سه ساله و به خاطر مقاومت در برابر انواع توطئه‌ها و به خاطر ذهن آگاه شان در برابر رسانه‌های مخرب بیگانه سر تعظیم فرود می‌آورم؛ گفت: سه سال است که می‌خواهند ترامپ را تطهیر کنند و توطئه و جنایت آن را به عنوان ناکارآمدی دولت نام ببرند؛ چگونه در دنیا رسوا شدند و رسوا‌تر خواهند شد.

آقای روحانی گفت: این دولت با بزرگترین طرح‌ها در این روز‌های پایانی کار خود را به اتمام خواهد رساند؛ این دولت به حول قوه الهی با تمام توان در تلاش است تا یک انتخاب شکوهمند را در خرداد سال آینده برگزار کند.

رئیس جمهور خطاب به ملت ایران افزود: یکی از بزرگترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی توسط امام راحل؛ تاسیس جمهوری در کنار اسلامیت نظام در این کشور بود؛ امام (ره) جمهوری را تاسیس کرد و امام به ما یاد داد در پای صندوق برویم؛ امام به ما یاد داد ۴۷ روز بعد از پیروزی انقلاب پای صندوق باشیم و امام به ما یاد داد در هر مسئله مهمی با انتخاب خود سرنوشت خود را تعیین کنیم.

آقای روحانی گفت: مقام معظم رهبری در تمام انتخابات تاکید کردند که انتخاب منتخب بسیار مهم است، اما اهم مشارکت مردم است. مانند همین کلمات یک بار دیگر ایشان تکرار کردند من که بار‌ها از ایشان شنیده بودم؛ او نیز یادآوری کرد از ۲۵ سال پیش که در این زمینه با هم صحبت کرده بودیم باز هم مجدد فرمودند مشارکت مهم و انتخاب درست مهم است.

رئیس جمهور تاکید کرد: همه ما باید به فکر مشارکت حداکثری باشیم؛ یک انتخابات سالم رقابتی که همه احساس کنند در انتخابات حضور دارند برگزار کنیم؛ باز بالای ۷۰ درصد مشارکت را می‌خواهیم و امیدواریم مشارکت بالاتری را شاهد باشیم؛ چه اشکالی دارد مردم ما حماسه‌های جدید را در ماه‌های پیش رو بیافریند.
 
ملت ما شکست نخواهد خورد

رئیس جمهور گفت: امام (ره) در سایه سرمایه اجتماعی و معنوی انقلاب را پیروز کرد و تا زمانی که این دو سرمایه را داشته باشیم، ملت ما شکست نخواهد خورد.

آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: انقلاب، ما را در مسیر صحیح پیروزی و موفقیت قرار داده است و می‌تواند ما را به اوج جایگاهی برساند که مراد و مطلوب مردم بوده است.

آقای روحانی گفت: امام (ره) در سایه سرمایه اجتماعی و معنوی، انقلاب را پیروز کرده و رژیم گذشته تکیه اش به سرمایه امنیتی و نظامی و قدرت‌های خارجی بود؛ اما امام نه به قدرت‌های خارجی و نه به زرادخانه‌ها اعتماد داشت و تکیه اش به مردم بود.

رئیس جمهور افزود: هدف امام (ره) اعتماد مردم به دولت و ماندن دولت در کنار مردم بود؛ این سرمایه بزرگی است که می‌تواند ما را پیروز کند و همه طراحی دشمنان این است که مردم را با دروغ، تهمت، بدزبانی و سخنان نادرست و ناروا از دولت جدا کنند.

آقای روحانی گفت: امام (ره) در سایه سرمایه معنوی یعنی سرمایه فرهنگی، ایمان و اخلاق، ما را به پیروزی رساند و امروز از لحاظ اقتصادی، علمی و نظامی قدرتمند و توانمندیم و مردم می‌دانند بزرگ‌ترین قدرت پدافندی کشور در این دولت ایجاد شد.

رئیس جمهور افزود: از سامانه پدافندی اس سیصدی که وارد شد تا سامانه سوم خرداد و ۱۵ خرداد و تا باور ۳۷۳ و امروز ما صاحب بزرگ‌ترین قدرت پدافندی هوایی و موشکی هستیم.

آقای روحانی گفت: بزرگ‌ترین قدرت در زمینه رادار و دریایی را دارا هستیم و کروز دریایی را از ۳۰۰ به هزار کیلومتر و کروز هواپایه را به ۱۵۰۰ کیلومتر رساندیم.

رئیس جمهور افزود:، اما همه این قدرت‌ها باید در برابر قدرت اصلی یعنی سرمایه اجتماعی و فرهنگی و معنوی باشد و بدانیم با این دو سرمایه بزرگ، امام (ره) ما را به پیروزی رساند و تا زمانی که این دو سرمایه را داریم ملت ما شکست نخواهد خورد و به پیروزی نهایی دست خواهد یافت.

آقای روحانی همچنین گفت: همچنان که دیروز اشاره کردم؛ آماده ایم تعهدات مان را در برجام به خوبی اجرا کنیم؛ آن روزی که شاهد باشیم ۱+۵ به تعهدات خود عمل کرده است؛ راه دیگری برای دنیا و منطقه وجود ندارد؛ حتما مسیر، مسیر سیاسی و مسیر، راه توافق دنیا با ایران است و در این مسیر موفق خواهیم بود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°