دفاع محکم وزیر بهداشت از طرح محدودیت‌های شبانه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۱۰۱۶۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح محدودیت‌های شبانه در کنترل بیماری کرونا بسیار موثر است، چون ۵۰ درصد انتقال بیماری به سبب نقل و انتقالات و دورهمی هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر سعید نمکی در ارتباط تلفنی با رادیو سراسری افزود: این طرح توانست از شیوع بیماری جلوگیری کند و مردم هم خوب همراهی کردند و تا زمانی که فکر کنیم عامل موثری است آن را ادامه خواهیم داد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره نوروز هم گفت: این موضوع را در کمیته اجتماعی و در قرارگاه مستقر در وزارت کشور بررسی می‌کنیم و اگر مردم اواخر بهمن و اسفند را رعایت کنند، قطعا نوروز کم دغدغه‌ای خواهیم داشت در غیر این صورت شاهد شیوع بیماری در نوروز خواهیم بود و امیدواریم موج چهارم این بیماری که همکارانم نگران آن هستند رخ ندهد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در شرایطی که مساعد شدن شرایط برخی شهر‌ها موجب افزایش سفر می‌شود، چرا تغییر رنگ‌ها را اعلام می‌کنید؟ افزود: ما از ابتدا تلاش کردیم با مردم صادق باشیم و خوب و بد را گفته ایم و برای کاهش این بیماری به مردم دروغ نگفتیم و رنگ‌ها را هم بر اساس شاخص تعداد بستر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر اعلام می‌کنیم.

دکتر نمکی افزود: ما حتی کل استان را بنا نداشتیم قرمز اعلام کنیم و فقط شهر‌هایی را که مشکل بیشتری داشتند، اعلام کردیم، اما اگر شرایط نگران کننده باشد مجبور خواهیم بود سطح محدودیت‌ها را افزایش دهیم.

وی گفت: اگر برخی استانداران شرایط استان خود را بحرانی ببینند در هماهنگی با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بلافاصله محدودیت‌ها را اعلام می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۷.۹۹°