تحقق جهش تولید در ۲۰ زنجیره صنعتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۰۱۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
معاون امور صنایع وزارت صمت از جهش تولید در ۲۰ زنجیره صنعتی از میان ۲۹ محصول منتخب صنعتی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای مهدی صادقی نیارکی گفت: با وجود محدودیت‌های بین المللی، امروز شاهد رشد تولید در محصولات منتخب صنعتی هستیم که این روند نشان از عزم صنعتگران کشورمان برای توسعه اقتصادی کشور دارد.
 
وی افزود: طرح‌های صنعتی بزرگی در کشور به بهره برداری رسید و در دهه مبارک فجر نیز بنگاه‌های بزرگی به چرخه تولید اضافه شدند و خوشبختانه ظرفیت‌های صنعتی خوبی در سراسر کشور با همکاری فعالان اقتصادی در کشور ایجاد شده است.
 
 نیارکی با اشاره به افزایش شیفت‌های کاری در واحد‌های صنعتی اضافه کرد: در سال جاری تقاضای تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید افزایشی بوده و تلاش بر این است که بر اساس امکانات موجود، مواد اولیه مورد نیاز واحد‌های صنعتی کشور را به شکل عادلانه‌ای تامین و توزیع شود که این هم نوید بخش رشد در بخش تولید است.
 
 وی گفت: یکی از موضوع‌های مهمی که از سوی وزارت صمت و سازمان‌های صمت در استان‌ها و شرکت‌های صنعتی دنبال می‌شود موضوع احیای واحد‌های راکد و نیمه فعال است.
 
نیارکی افزود: امسال برای احیا و بهره برداری مجدد ۱۵۰۰ واحد هدف گذاری شده که طبق آخرین آمار بیش از ۱۳۰۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید بازگشتند.
 
وی توجه به توسعه و تعمیق ساخت داخل را به عنوان یکی از طرح‌های تعریف شده از سوی وزارت صمت را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: هدف از اجرای این طرح، افزایش خوداتکایی صنعتی در کشور، افزایش نوآوری، کاهش وابستگی و افزایش عمق ساخت داخل است که بر اساس آن باید ۳.۲ میلیارد دلار داخلی سازی صورت بگیرد.
 
معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: طبق آخرین گزارش ارائه شده از طرف مرکز ساخت داخل وزارت صمت خوشبختانه ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از هدفی که برای استان‌ها تعریف کرده بودیم با بهره برداری از طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای و پروژه‌های ساخت داخل محقق شده است.
 
صادقی نیارکی با اشاره به اهتمام وزارت صمت به مقوله مدیریت واردات کالا به کشور گفت: وزارت صنعت به دنبال این است که واردات کالا‌های غیر ضروری، کالا‌هایی که مصرفی و مصرفی با دوامی را که مشابه ساخت داخل دارند مدیریت کند.
 
وی گفت: در مجموع ما سیاست‌های محوری نظام را در قالب اقتصاد مقاومتی، درون زایی اقتصاد و برون گرایی که به رشد و توسعه و تعالی صنعتی منجر خواهد شد، دنبال می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °