رایزنی های رئیس قوه قضائیه در عراق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:58 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۱۹۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ایران امروز با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
برنامه‌های های فشرده دومین روز سفر رئیس قوه قضائیه به عراق، همچنین با دیدار رئیس مجلس این کشور ادامه یافت.
آقای رئیسی امروز با خانواده‌های شهدای عراقی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار‌های جداگانه و چهره به چهره با برخی از علمای شیعه و سنی عراق از دیگر برنامه‌های آقای رئیسی در عراق بود.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که در صدر یک هیات عالی‌رتبه قضایی در عراق به سر می‌برد، امروز چهارشنبه بصورت جداگانه و چهره به چهره با جمعی از علمای اهل سنت و شیعه، دبیر کل حزب اسلامی و شخصیت‌های اثرگذار در عرصه سیاسی و اجتماعی عراق دیدار کرد.
حجت الاسلام رئیسی ضمن ابلاغ سلام گرم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم عراق، ابراز امیدواری کرد جامعه اسلامی از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان در مصونیت بماند.
رئیس قوه قضاییه شناخت دشمن و بصیرت افزایی در جامعه را از وظایف علما دانست و تاکید کرد همه کسانی که در صحنه سیاسی عراق اثر گذارند باید با شناخت دقیق شرایط، نقش خود را در جهت بصیرت آفرینی در جامعه ایفا کنند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز دشمنان به دنبال اختلاف افکنی در جهان اسلام هستند گفت: جمهوری اسلامی بر راهبرد وحدت و انسجام بین مسلمانان تاکید دارد و همه باید در مسیر تحقق این راهبرد حرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: انسجام و همدلی از مهمترین نیاز‌های امروز جهان اسلام است و هرگونه تفرقه برای مسلمین را مضر و همچون سم خطرناکی می‌دانیم.
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه جنس کار تکفیری‌ها از همان جنس اقدامات صهیونیست‌هاست افزود: این گروهک‌ها اسم خودشان را مسلمان گذاشتند و بزرگترین جنایت‌ها را انجام می‌دهند. رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم اخراج آمریکایی‌ها بر اساس مصوبه قانونی مجلس عراق تصریح کرد: تا روزی که آمریکایی‌ها در منطقه باشند، این منطقه امن نخواهد بود چرا که آن‌ها هر جا باشند، شرارت ایجاد می‌کنند.
حجت الاسلام رئیسی مصون‌سازی جوانان و جامعه عراق و تربیت نیروی انسانی و انسان‌سازی را از وظایف فق‌ها و علما دانست.
رئیس قوه قضاییه همچنین یکی دیگر از وظایف علما و روحانیون را خدمت‌رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: باید در کنار توجه به انسان‌سازی برای حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی به گره گشایی از کار و زندگی مردم هم توجه شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۵°