دیگر هیچکس نمی تواند روابط ایران و عراق را به هم زند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:38 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۲۱۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
رئیس جمهور عراق گفت: سفر رئیس قوقضائیه ایران به عراق حاوی پیام مهم و ابعاد مختلف است. روابط بنیادین این دو کشور باید به گونه‌ای تحکیم شود که هیچکس دیگر نتواند آن را به هم بزند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
برهم صالح رئیس جمهور عراق در دیدار رئیس قوه قضائیه ایران با اشاره به روابط تاریخی و ریشه دار ایران و عراق گفت: فرهنگ و میراث مشترکی ملت‌های ایران و عراق را به هم پیوند داده است. روابط ایران و عراق یک واقعیت تاریخی است که بر اصول فرهنگی و برادری استوار است.

وی صالح سفر آیت الله رئیسی به عراق را پیام مهمی برای عراق و منطقه دانست که دارای ابعاد مختلفی است و تصریح کرد: دولت‌های ایران و عراق با همکاری مشترک و نزدیک امور را پیش می‌برند و در سال‌های اخیر پیشرفت‌های خوبی در مناسبات داشته ایم.

صالح با اشاره به همکاری‌ها برای آزادی زندانیان ایرانی محبوس در عراق گفت که یک فهرست با همکاری سفارت ایران تهیه شده و قرار است این افراد به ایران منتقل شوند.

رئیس جمهور عراق به موضوع استرداد مجرمین اشاره کرد و با استقبال از همکاری ایران و عراق در این زمینه گفت که مشکلات بر سر راه مبارزه با فساد را می‌توان با یک همکاری جدی برطرف کرد.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های مشترک ایران و عراق گفت که روابط بنیادین این دو کشور باید به گونه‌ای تحکیم شود که هیچکس دیگر نتواند آن را به هم بزند.

برهم صالح همچنین بر لزوم تقویت حاکمیت عراق تاکید کرد و گفت که عراق ضعیف، محلی برای اختلافات و آشوب است.

وی با بیان اینکه نظام سابق یک جنگ کور را بر ما تحمیل کرد، ولی ما از این مرحله به طور کامل عبور کردیم گفت: عراق مستقل و دارای حاکمیت می‌تواند هم‌پیمان و تکیه گاهی برای ایران باشد.

رئیس جمهور عراق همچنین بر تحکیم مناسبات قضایی کشورش با ایران تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی با ایران همکاری می‌کند تا مسائل حقوقی دو کشور در شرایط خوبی پیش رود.
برچسب ها: برهم صالح ، رئیسی ، ایران ، عراق
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°