تا ۳ ماه آینده یکی از تولیدکنندگان بزرگ واکسن کرونا خواهیم بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:30 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۲۴۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
وزیر بهداشت گفت: در ۲ تا ۳ ماه آینده یکی از قطب‌های بزرگ تولید واکسن کرونا در منطقه و یکی از صادرکنندگان مهم این واکسن به جهان خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نمکی امروز پنجشنبه در هفدهمین آئین پویش «ره سلامت» که برای افتتاح ۹ بیمارستان و با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: امسال برای اولین بار در قبل و بعد از انقلاب، حدود ۱۱ هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی و تعداد زیادی خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در کشور تا اردیبهشت اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: یک خانه بهداشت در یک روستا ممکن است یک پروژه گران‌قیمت اقتصادی نباشد، اما حتما یک پروژه بسیار مهم در عرصه خدمت‌گذاری و ممکن است چند مرکز جامع سلامت به اندازه یک پروژه زیربنایی هزینه نداشته باشند، اما برای کاهش هزینه‌های سنگین نظام سلامت بسیار سودمند هستند.

نمکی با بیان اینکه اسلام شهر در استان تهران حتی یک تخت بیمارستانی نداشت، افزود: تا پایان امسال حدود دو هزار تخت بیمارستانی در حاشیه تهران راه اندازی و امیدواریم تا پایان سال همه بخش‌های حاشیه تهران صاحب تخت بیمارستانی شود.

وزیر بهداشت اظهار کرد: هر هفته استانداران و معاونان ریاست جمهوری پروژه‌هایی را افتتاح می‌کنند و امیدواریم تا اردیبهشت ۱۴۰۰ با حمایت بیشتر، تعداد ۱۴۰۰ پروژه‌ای که قول دادیم افتتاح شود را بهره برداری کنیم.

در پنجاهمین برنامه افتتاح جهش تولید، ۹ پروژه بیمارستانی وزارت بهداشت و درمان در استان‌های تهران، خوزستان، همدان، مازندران، خراسان شمالی، کرمان و بوشهر صبح امروز (پنجشنبه) با دستور روحانی به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد.

این مراسم در قالب هفدهمین آئین افتتاحیه پروژه‌های بهداشتی و درمانی با عنوان پویش «ره سلامت» برگزار شد.

این پروژه‌های بیمارستانی با مجموع ۸۲۲ تخت که با سرمایه گذاری ۱۳۵۵ میلیارد تومان افتتاح شدند و برای یک هزار و ۷۱۳ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°