ایران سرزمین مقاومت، مردانگی و غیرت است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:40 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۰۲۷۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
فرمانده کل سپاه گفت: ایران سرزمین مقاومت، مردانگی و غیرت است و دشمنان باید از قدرت ایرانیان درس عبرت بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سردار حسین سلامی با اشاره به رزمایش زمینی پیامبر اعظم (ص) ۱۶ در منطقه جنوب غرب کشور گفت: بررسی توانمندی‌های نوین عملیاتی و میزان قدرت عملیاتی بخشی از آخرین تجهیزات رزمی و دفاعی نیروی زمینی سپاه در تیپ‌ها و واحد‌های مختلف پهپادی، هوانیروز، زرهی، تکاوری و توپخانه از مهمترین اهداف این رزمایش است.
 
سرلشکر سلامی گفت: نیروی زمینی سپاه را ضامن اطمینان‌بخش استقلال، تمامیت ارضی و حفظ نظام و امینت ملی کشور دانست و گفت: نیروی زمینی سپاه به قدرت دفاع ثابت و متحرک روی زمین دست یافته است.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در حاشیه برگزاری شانزدهمین رزمایش زمینی پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه را ضامن اطمینان‌بخش استقلال کشور، تمامیت ارضی و حفظ نظام و امینت ملی کشور دانست و اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری، نیروی زمینی ستون فقرات قدرت دفاعی کشور است.

فرمانده کل سپاه با تشریح جزئیات رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶ افزود: در این رزمایش ترکیبی از تمام عناصر اصلی قدرت رزمی نیروی زمینی سپاه به نمایش گذاشته شد، دفاع مستحکم در مواضع ثابت، عملیات ضد‌هلی‌برد، استفاده از بالگرد‌های تهاجمی نیروی زمینی، استفاده از پهپاد‌های تهاجمی و مین‌های جهنده و استفاده از قدرت آتش زرهی و ترکیب رسته‌های مختلف نیروی زمینی سپاه، از جمله اقدامات انجام‌شده در رزمایش بوده است.

وی با بیان اینکه ترکیبی از آتش و حرکت علیه دشمنان در مواضع ثابت و متحرک، نشان‌دهنده توسعه تاکتیک‌های نوین در نیروی زمینی سپاه است، تصریح کرد: نیروی زمینی سپاه، قدرت تهاجمی با استفاده از همه سامانه‌ها را پیدا کرده و به قدرت دفاع ثابت و متحرک روی زمین مقابل دشمنان دست یافته است.

سرلشکر سلامی استفاده موثر از پهپاد‌های شناسایی، تهاجمی و انتحاری و بهره‌گیری موثر از قدرت تهاجمی بالگرد‌ها و شلیک موشک‌ها و راکت‌ها از دور را از جمله نکات جدید این رزمایش عنوان کرد و ادامه داد: استفاده از مین‌های جهنده در ارتفاع بالا علیه اهداف متحرک دشمن نیز از دیگر تفاوت‌های این رزمایش با رزمایش‌های پیشین است.

فرمانده کل سپاه نکته مهم این رزمایش را فرماندهی، کنترل و مدیریت نظام‌یافته و پیشرفته و مجهز به آخرین دستاور‌های سامانه‌های فرماندهی و ترکیب همه بخش‌ها با یکدیگر در آن عنوان کرد و افزود: ترکیب موزون و هماهنگ و زمان‌بندی شده همه بخش‌ها با یکدیگر توسط فرماندهی، یک قدرت پیوسته تهاجمی را در یک عملیات گسترده در اختیار نیروی زمینی قرار می‌دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°