«أین الرجبیون»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۰۳۰۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
فردا شنبه برابر با یکم ماه رجب ۱۴۴۲ قمری یکی از پر فضیلت‌ترین ماه‌های سال است بگونه‌ای که این ماه، ماه خدا نام گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ماه رجب، ماهی است که رحمت بی اندازه الهی بیش از پیش بر بندگان نازل شده است. اهمیت ماه رجب به اندازه‌ای است که خداوند شب آرزو‌ها را در این ماه قرار داده است.
مؤمنان و کسانیکه اعمال این ماه را انجام می‌دهند «رجبیون» خوانده می‌شوند. در قیامت فرشته‌ای ندا می‌دهد: «أین الرجبیون» کجایند افرادی که ماه رجب را محترم شمرده و اعمالی از آن را انجام داده‌اند.
ماه عزیز و با فضیلت رجب ماهی است که مسلمانان لحظه‌شماری می‌کنند تا با ورود به ماه رجب و بهره‌مندی از برکات آن، به درک فیوضات، ماه عظیم شعبان و در ادامه به ضیافت الهی در ماه رمضان برسند. در روایتی از رسول خدا (ص) نقل شده است که فرمودند: «رجب شهر الله و شعبان شهری و رمضان شهر امتی» ماه رجب ماه خداست و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است.
حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) فرموده اند:هر کس ماه رجب را درک کند و اول و وسط و آخر آن ماه را غسل نماید، از گناهان خود پاک می‌شود مانند روزی که از مادر متولد شده است. از پیامبر گرامی اسلام نقل است کسی که در ماه رجب هزار مرتبه «لا اِلهَ اِلاَّ اللّه» بگوید، خداوند برای او حسنات فراوانی می‌نویسد.
زیارت امام حسین (ع) در این شب فضیلت بسیار دارد.
این ماه، که مقدمه‌ای برای ماه شعبان و بعد ماه رمضان است فرصتی برای خودسازی در طول سال و تأمین ذخیره و نیروی لازم برای حرکت عظیم زندگی و سرنوشت است. خوب است از فرصت این ایام متبرک ماه رجب  استفاده کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °