حمله تلافی جویانه یمنی ها به مواضع سعودی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:06 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۳۳۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی روز‌های اخیر ضربات مهلکی را بر پیکره متجاوزان سعودی وارد آورده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"یحیی سریع" سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن سخنانی گفت: «یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آشیانه‌های جنگنده‌های سعودی را با ۴ فروند پهپاد از نوع صماد ۳ و قاصف ۲ K هدف قرار داده است».

وی با اشاره به اینکه این حمله دقیق و ضربات مهلک بوده است، تاکید کرد: «هشدار میدهیم که رژیم متجاوز سعودی همه هشدار‌های قبلی ما را نادیده انگاشته است و به طور مکرر از فرودگاه‌های غیرنظامی برای اهداف نظامی استفاده کرده است. این حمله به آشیانه‌های جنگنده‌های سعودی، در واکنش به ادامه بمباران و محاصره ظالمانه علیه کشور ما است. عملیات ما تا زمانی که جنگ و محاصره یمن ادامه دارد، استمرار خواهد یافت».

عربستان سعودی که به خوبی تغییر موازنه و معادله قدرت در یمن را احساس میکند، درحال حاضر تلاش دارد تا فشار‌های خود به غیرنظامیان یمنی را بیش از پیش افزایش دهد. علت این مسأله هم آن است که سعودی‌ها به این نتیجه رسیدهاند که با گذشت ۶ سال از آغاز تجاوز نظامی به یمن دیگر قادر به تحقق دستاورد نظامی ملموسی در نبرد با ارتش و کمیته‌های مردمی نخواهند بود.

عربستان سعودی تلاش می‌کند تا خروج آبرومندان‌های از جنگ یمن داشته باشد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ (۲۶ مارس ۲۰۱۵) با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°