نشر بیش از ۴۵ هزار کتاب در حوزه علوم و معارف قرآن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:14 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۳۶۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:در دوره چهل ساله فعالیت‌های قرآنی در کشور بیش از ۴۵ هزار کتاب در حوزه علوم و معارف قرآن منتشر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تجلیل از خادمان قرآن کریم که امروز شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، گفت: در دوره چهل ساله فعالیت‌های قرآنی در کشور بیش از ۴۵ هزار کتاب در حوزه علوم و معارف قرآن منتشر شده است.
در حوزه رسانه علاوه بر رادیو قرآن، شبکه قرآن و معارف سیما و خبرگزاری قرآنی، بیش از ۲۰ نشریه علمی پژوهشی و بیش از ۲۰ نشریه علمی ترویجی در حوزه قرآن منتشر می‌شود که فرصت‌هایی را برای تفکر، تامل و نشر معارف قرآن کریم فراهم کرده است.

وی افزود: قبل از انقلاب ترجمه‌های محدود قابل استناد از قرآن کریم به فارسی داشتیم، ولی بعد از انقلاب حدود ۹۰ ترجمه منتشر شده که بسیاری از آن‌ها ترجمه‌های قابل توجه و استناد هستند و در دسترس فارسی زبانان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حوزه هنر‌های قرآنی اعم از خوشنویسی نگارگری آوا‌ها و نغمات قرآنی و مانند آن، اتفاقات خوبی همچون نمایشگاه سالانه آیات رخ داده است. در حوزه حفظ قرآن ده‌ها هزار حافظ کل و صد‌ها هزار حافظ بخشی از قرآن در کشور پدید آمدند. در حوزه قرائت قرآن نیز در همه مسابقات بین المللی در جهان اسلام، قاریان ما از نفرات برتر هستند.

عباس صالحی با اشاره به ایجاد بستر‌های جدید در حوزه‌های قرآنی گفت: بستر‌های جدید در حوزه‌های قرآنی در حال شکل گیری است که یکی از آن‌ها بستر فضای مجازی است. در این فضا اتفاقات بسیار خوبی را می‌توان مشاهده کرد، زیرساخت‌های زیادی مانند سامانه جامع قرآنی در معاونت وزارت ارشاد ایجاد شده است که در شرایط کرونا قابلیت‌های خود را نشان داد. بسیاری از فعالیت‌ها با همین سامانه به صورت مجازی برگزار شد.

همه این اتفاقات ایده بحث خادمان قرآن کریم را به وجود آورده است که دوره ۲۴ و ۲۵ آن در حال برگزاری است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°