ارائه کارت اعتباری به سهامداران عدالت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:31 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۳۷۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
صاحبان سهام عدالت از امروز شنبه کارت اعتباری دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون امور بانکی وزیر اقتصاد در نشست خبری گفت: از امروز شنبه( 25 بهمن ماه)؛ بانک‌های ملی و تجارت به صاحبان سهام عدالت کارت اعتباری می‌دهند.
 عباس معمار نژاد افزود: این خدمات بصورت غیرحضوری ارائه می‌شود و معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت است.
 وی گفت: افراد می‌توانند از این تسهیلات برای خرید از فروشگاه‌های منتخب استفاده کنند.
 معاون بانکی وزیر اقتصاد همچنین از افزایش ۲۵ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها خبر داد و افزود: در 10ماهه امسال بانک‌ها ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند که در مقایسه با کل تسهیلات پرداختی سال قبل که ۹۷۰ هزار میلیارد تومان بوده ۲۵ درصد رشد داشته است.
 وی گفت: ۶۰ درصد این تسهیلات برای سرمایه در گردش و ۲۵ درصد برای سرمایه‌گذاری جدید بوده است.
معمار نژاد افزود: ۴۰ درصد تسهیلات در بخش خدمات و ۳۰ درصد در بخش صنعت و معدن بوده و بخش‌های کشاورزی و ساختمان هر کدام ۶ درصد تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند.
 وی گفت: بانک‌های دولتی از ابتدای سال ۱۱ هزار میلیارد تومان سهام و اموال مازاد خود را فروختند که ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان واگذاری سهام و ۷۹۰۰ میلیارد تومان فروش املاک بوده است.
 معاون بانکی وزیر اقتصاد افزود: اگر شرایط با ثبات در بازار سرمایه داشته باشیم می‌توانیم شرکت‌های بزرگ زیرمجموعه بانک‌ها را عرض کنیم.
 وی درباره عملکرد صندوق خسارت‌های بدنی گفت: هم اکنون هیچ زندانی به خاطر ناتوانی در پرداخت خسارت مربوط به تصادف نداریم و از ابتدای سال تاکنون، از طریق این صندوق ۱۱۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.
وی افزود: از طریق منابع صندوق خسارت‌های بدنی، هفت هزار و ۶۰۰ نفر مقصر در تصادفات رانندگی از زندان آزاد شدند و یا از زندانی شدن آن‌ها جلوگیری شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°