بیش از ۳۸ هزار ملک آموزش‌وپرورش سند دار می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:34 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۳۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای مستندسازی املاک و اموال غیرمنقول وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون حقوقی و امور مجلس معاون حقوقی و امور مجلس، با اشاره به پدیده‌هایی که در این ایام اتفاق افتاده، گفت: مرتع خواری، زمین‌خواری و... مواردی است که در کشور در حال اتفاق است و این موضوع آموزش‌وپرورش را نگران کرده است.
او افزود: بنابراین ضرورت دارد تا املاک آموزش‌وپرورش ثبت شده و سند آن در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد تا افراد سودجو نتوانند به آن تخطی یا به دنبال کسب منافع باشند.

معاون حقوقی و امور مجلس ادامه داد: کل املاک آموزش‌وپرورش ۱۰۰هزار و ۴۷۶ مورد است که از این تعداد ۴۷هزار و ۵۷۰مورد آن‌که معادل ۴۷، ۳۴درصد می‌شود دارای سند و ۵۲هزار و ۹۰۶ ملک آموزش‌وپرورش فاقد سند هستند.

معاون حقوقی و امور مجلس اظهار کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه از همین امروز ۳۸هزار و ۵۹۷ملک بر اساس این تفاهم‌نامه دارای سند خواهند شد.

وی با اشاره به سایر املاک آموزش‌وپرورش گفت: آموزش‌وپرورش ۵۸۰۰ملک اوقافی، ۳۰۰۰مدرسه استیجاری و ۲۲۰ملک با حکم قلع‌وقمع دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °