سرایت کرونا با اشک چشم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:17 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۴۳۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
رئیس بیمارستان لبافی نژاد گفت: تحقیقات نشان می‌دهد ترشحات اشک چشم بیماران کرونایی نیز می‌تواند ناقل بیماری باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر بهرام عین اللهی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا وسیما گفت: اگر بیمار کرونایی اشک یا ترشحات چشم خود را با دست پاک کند دست بیمار به هر جا برخورد کند می‌تواند ناقل بیماری باشد بنابراین هرگونه ترشحات بیمار کرونایی باید به صورت بهداشتی دفع شود.
وی با بیان اینکه چشم نیز در بیماری کرونا می‌تواند عارضه ایجاد کند افزود: قرمزی چشم و ایجاد ورم ملتحمه از عوارض کروناست البته این علائم به تنهایی نمی‌تواند نشانه‌ای از بیماری باشد بلکه تب و سرفه و دیگر علائم بهمراه عوارض چشمی می‌تواند همراه باشد.
وی با تأکید بر این که یکی دیگر از عارضه‌های کرونا می‌تواند ایجاد انسداد عروقی چشمی باشد، افزود: این عارضه نیاز به درمان‌های اورژانسی دارد که در صورت مراجعه نکردن به موقع می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کند.
این فوق تخصص چشم با تأکید بر اینکه کسانی که جراحی چشم داشته و نیاز به معاینه دوره‌ای دارند باید به پزشک خود مراجعه کنند گفت: مردم از بیمارستان‌ها می‌ترسند در حالی که اگر شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود هیچ ترسی نباید از بیمارستان‌ها داشت زیرا قسمت‌های سفید از قسمت‌های کرونایی جداست و مطمئنا محیط سفید بیمارستان‌ها از اتوبوس و مترو مطمن‌تر است پس باید با رعایت نکات بهداشتی پیگیر درمان بیماری‌های خود باشید.
برچسب ها: کرونا ، اشک ، چشم ، سرایت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°