معرفی پنج شرکت برتر کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:18 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۰۴۴۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
سازمان مدیریت صنعتی ایران پنج شرکت برتر کشور را در بیست و سومین مراسم معرفی صد شرکت برتر ایران معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سازمان مدیریت صنعتی ایران پنج شرکت برتر کشور را در بیست و سومین مراسم معرفی صد شرکت برتر ایران معرفی کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این مراسم گفت: در گروه پتروشیمی، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۷ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار گردش مالی، در گروه فرآورده‌های نفتی، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۶ میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار، در گروه چند رشته‌ای، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۴ میلیارد و ۹۸۳ میلیون دلار، در گروه فلزات اساسی، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۴ میلیارد و ۵۱۷ میلیون دلار و در گروه مالی، شرکت پارسیان بزرگترین شرکت‌های ایران در سال گذشته بوده‌اند.
آقای ابوالفضل کیانی بختیاری همچنین با اشاره به سهم شرکت‌های بزرگ ایران در اقتصاد ملی افزود: ۸۹ درصد کل فروش ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور سهم ۱۰۰ شرکت اول است که نشان دهنده اثرگذاری بسیار بالای این شرکت‌هاست.
کیانی بختیاری گفت: ۷۴.۲ درصد اشتغال و ۹۴ درصد صادرات و ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور سهم ۵۰۰ شرکت و بنگاه بزرگ اقتصادی کشور است.
به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، ۱۱ درصد تولید ناخالص داخلی و ۳۷ درصد کل فروش کشور متعلق به صد شرکت اول کشور است.
وی در خصوص ارزیابی این شرکت‌ها گفت: ۲۳ شاخص در این ارزیابی لحاظ شده است که مهمترین آن‌ها علاوه بر فروش کلی، شاخص‌هایی، چون سودآوری، بهره وری، صادرات، نقدینگی، بدهی، شاخص‌های بازار و... بوده است.
کیانی همچنین درخصوص عوامل موفقیت شرکت‌های برتر جهان و ارزیابی ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان افزود: عواملی، چون پایان دادن داوطلبانه به عمر یک محصول و خدمت و جایگزین کردن آن، استفاده از شیوع بیماری کرونا به عنوان یک فرصت در نوآوری خدمات و استفاده از فناوری‌های نوظهور نظیر بلاکچین، استفاده از فناوری‌های بنیان فکن و نوآوری‌های خدمت افزا، ادغام و اکتساب شرکت‌های موجود، همکاری در عین رقابت و استفاده از اینترنت اشیا برای هوشمندسازی صنایع و استفاده از فناوری‌های جدیدی نظیر رایانش ابری و واقعیت مجازی در صنعت، جزو شاخص‌هایی است که در ارزیابی شرکت‌های بزرگ جهان لحاظ می‌شود. br/ مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، دوری شرکت‌های بزرگ دنیا از استفاده از انرژی‌های فسیلی و حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر را یک حرکت اصلی در صنعت جهانی دانست و گفت: بسیاری از کشور‌ها ۱۰ تا ۱۵ سال آینده را سال توقف استخراج انرژی‌های فسیلی اعلام کرده‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°