قالیباف: طرح شفافیت آرا در دستور کار این هفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:27 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۴۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
رئیس مجلس با اشاره به جمع‌آوری امضای ۵۰ نماینده برای در دستور کار قرارگرفتن مجدد طرح شفافیت آراء نمایندگان گفت: این طرح در دستور کار این هفته صحن علنی قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، جواد نیک بین در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند (۴) ماده (۲۲) بر ضرورت شفافیت آراء نمایندگان تأکید کرد و خطاب به قالیباف گفت: به دلیل رأی نیاوردن این طرح، علیه حضرتعالی و مجلس هجمه‌هایی صورت گرفت و علیرغم اینکه در شفافیت و دفاع از آن اظهاراتی داشتید، چون هنوز رأی به شفافیت آراء داده نشده، برخی نمایندگان در جریان رأی‌گیری شرکت نمی‌کنند که از صبح چند بار شاهد این موضوع بوده‌ایم.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد، کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید موضوع شفافیت در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: مقصود از شفافیت صرفاً در امر قانونگذاری نیست بلکه باید در اجرا نیز شفافیت باشد، چنانچه ۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی داده شده که با لایحه بودجه این میزان ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که باید مشخص شود دست چه کسی است.
 
وی در ادامه با بیان اینکه برای حفظ انتظام در مجلس باید رأی به شفافیت، شفاف باشد، عنوان کرد: باید فرق خائن و خادم مشخص شود و مردم با فرد منافق برخورد می‌کنند لذا خواستار قرار گرفتن موضوع شفافیت آراء نمایندگان در دستور کار جلسه روز سه‌شنبه هستیم.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر با تأکید بر اینکه بحث شفافیت مورد توجه مجلس بوده است، عنوان کرد: این طرح نیازمند دو سوم آراء نمایندگان بود که در زمان رسیدگی تنها ۳ رأی کم آورد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۱۳۰ آیین‌نامه داخلی مجلس که می‌توان به یک طرح زودتر از ۶ ماه رسیدگی کرد، بیش از ۵۰ امضا جمع‌آوری شده که بر این اساس می‌تواند طرح شفافیت آراء نمایندگان در دستور کار هفته جاری قرار گیرد.

اقای قالیباف در پایان از نمایندگان درخواست کرد در تمامی رأی‌گیری‌ها شرکت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°