رویکرد دانشگاه‌ها به سمت جامعه محوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۰۴۶۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: هم اکنون رویکرد دانشگاه‌ها به سمت جامعه محوری است و مراکز علمی در جامعه باید تاثیرگذار باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای منصور غلامی در آیین بهره برداری از طرح‌های پژوهشی و دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: ما در آموزش عالی کشور افتخار داریم که بگوییم همگام با انقلاب اسلامی حرکت کرده ایم و امروز تمام دانشگاه‌ها تمام نیاز‌های کشور را می‌تواند تامین کنند.
وی گفت: در حوزه پژوهش هم جزو کشور‌های صاحب نام هستیم و رتبه‌های سالیانه ما در بحث علمی و حضور استادان و چهره‌های ما در میان اساتید و چهره‌های جهان شناخته شده است که این امر نشان از فعالیت‌های تاثیرگذار ما در حوزه پژوهش است.
آقای غلامی با بیان اینکه رویکرد دانشگاه به سمت جامعه محوری است افزود: باید مراکز علمی در جامعه تاثیرگذار باشند و آثار آن در جامعه باید خود را نشان دهد و امیدواریم که بتوانیم در این امر، گامی تاثیرگذار برداریم.
وزیر علوم گفت: ما برای خود ماموریت‌هایی برای آینده تعریف کردیم که از جمله توسعه مراکز رشد و شتاب دهنده‌ها را داشته باشیم، همچنین دانشجویان و استادان ما باید بتوانند درحل مشکلات کشور خود فعالیت داشته باشند و دانشگاه باید جامعه محور باشد و این امر نیاز به برنامه و انگیزه و اراده محیط‌های پژوهشی دارد که یک برنامه ملی را می‌طلبد و دانشجویان و استادان باید هدفمند در حل مشکلات جامعه حرکت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۲.۹۹°