رفع مشکل کمبود معلم تا سه سال آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۰۴۹۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: با جذب سالانه ۵۰ هزار دانشجو معلم در این دانشگاه مشکل کمبود معلم تا سه سال آینده برطرف خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای حسین خنیفر گفت: دانشگاه فرهنگیان همچنین ۹۸ پردیس و مرکز دانشگاهی با پذیرش سالانه ۲۵ هزار دانشجو دارد که این تعداد می‌تواند به ۵۰ هزار دانشجو در سال برسد.

وی افزود: با ۱۴۳ هزار دانشجو معلمی که تاکنون از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ۱۵۰ هزار دانشجویی که تا سه سال آینده از این دانشگاه فارغ التحصیل خواهند شد مشکل کمبود معلم در مدارس برطرف خواهد شد.

وی تأکید کرد: دانشگاه فرهنگیان سال ۹۷، ۲۵ هزار صندلی خالی داشت، ولی هم اکنون این صندلی‌ها پر شده است و این نشان می‌دهد تمایل جوانان دیپلمه به شغل معلمی بیشتر از گذشته شده است.

آقای خنیفر گفت: هر سال بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته سایر دانشگاه‌ها برای انتخاب شغل معلمی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت می‌کنند که از این تعداد ۲۰ هزار نفر انتخاب و پس از گذراندن دوره یک ساله آموزشی و قبولی در آزمون پایانی (آزمون اصلح) به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.

وی افزود: بیشتر این افراد هم اکنون به صورت معلمان حق التدریس، خرید خدماتی و مربیان پیش دبستانی و نهضتی در آموزش و پرورش مشغول به تدریس هستند.

وی یادآور شد: با افزایش پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان تا سه سال آینده استخدام معلمان از دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها به پایان خواهد رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °