نظارت بر عملکرد تاکسی ها در شرایط کرونایی ؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:28 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۰۵۰۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
معاون نظارت سازمان تاکسیرانی تهران: از زمان شیوع کرونا تاکسی ها با کاهش یک نفر و مجاز بودن به سوارکردن سه نفر و در ون با کاهش ظرفیت از 10 نفر به 7 نفر درحال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید امیر هنجن - معاون نظارت سازمان تاکسیرانی تهران در برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا معاونت حمل و نقل و نظارت بر تاکسیرانی نظارت های فراوانی داشتند. یکی از الزامات استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی است که به همه رانندگان تاکسی ابلاغ شده است. 

تاکسی ها با کاهش یک نفر و مجاز بودن به سوارکردن سه نفر و در ون با کاهش ظرفیت از 10 نفر به 7 نفر درحال انجام است. 

 معاون نظارت سازمان تاکسیرانی تهران در ادامه گفت: تمام رانندگان تاکسی علاوه بر اینکه ملزم به اجرای طرح هستند خودشان نیز همکاری لازم را داشته اند. 

وی افزود: همه عوامل نظارتی و گشت های نظارتی در میادین اصلی شهر حضور دارند و بر کلیه موارد و بخشنامه های مربوط به حوزه کرونا نظارت دارند. 

معاون نظارت سازمان تاکسیرانی تهران درباره برخورد با تاکسیران هایی که خلاف طرح عمل کنند گفت: کد تخلفی برای تاکسیران وجود دارد که با ثبت کد تخلف با راننده متخلف برخورد قاطع خواهد شد. 

مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف با شماره ( راههای ارتباط مردمی شهرداری تهران:  1888 و سازمان مدیریت و نظارت برتاکسیرانی: 48048 با اعلام شماره پلاک تاکسی تخلف راننده را اطلاع رسانی کنند.

هنجان در ادامه گفت: تعداد تاکسی در خطوط مختلف داریم البته با رعایت فاصله گذاری 25 تا 30 درصد از ظرفیت تاکسیرانی کم شده است.

وی درباره سرشکن شدن کرایه تاکسی ها نیز گفت: با مصوبه شورای شهر تهران کرایه های تاکسی با ضریب سه نفر محاسبه می شود که کرایه نفر چهارم بین سه نفر تقسیم می شود و شرایط در برچسب ها نیز اعلام و اطلاع رسانی شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°