چین: ما منتظر رفتارهای جبرانی آمریکا هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۰۵۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
سخنگوی سفارت چین در آمریکا در واکنش به بیانیه آمریکا درباره مشارکت مجدد این کشور با سازمان جهانی بهداشت گفت: آمریکا به اعتبار سازمان‌های بین المللی صدمه زده است و از اینرو ما منتظر رفتار‌های جبرانی این کشور هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی سفارت چین در آمریکا به سؤالی درباره مشارکت مجدد آمریکا در سازمان جهانی بهداشت پاسخ گفت.
پرسش: برخی از مقامات بلندپایه آمریکا در بیانیه‌ای رسمی مدعی شدند مشارکت مجدد آمریکا در سازمان جهانی بهداشت بدین معناست که آمریکا خواستار رعایت بالاترین معیار‌ها در این سازمان است و درخواست دارد همه کشور‌ها در فرایندی شفاف و جدی برای پاسخگویی به شرایط اضطراری سلامت (به علت شیوع کرونا) مشارکت کنند. در ضمن، آمریکا برخی از اقدامات جاری این سازمان را زیر سؤال برده است. نظر شما چیست؟
پاسخ: چین از بازگشت آمریکا به سازمان جهانی بهداشت استقبال می‌کند. سازمان جهانی بهداشت، یک سازمان بین المللی چندجانبه و معتبر در زمینه بهداشت است، نه یک پارک تفریحی که هر کس بتواند به آن وارد شود و هر وقت بخواهد خارج شود. اقدامات آمریکا در سال‌های اخیر مؤسسات چندجانبه را- از جمله سازمان جهانی بهداشت- به شدت تضعیف کرده و به همکاری بین المللی درباره کووید ۱۹ شدیداً صدمه زده است. اما آمریکا اکنون به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار این اتفاقات هرگز رخ نداده است و انگشت اتهامش را به سوی کشور‌های دیگر نشانه می‌رود که وفادارانه از سازمان جهانی بهداشت حمایت کرده اند و انگشت اتهام خود را حتی به خودِ سازمان جهانی بهداشت نیز نشانه رفته است. با چنین سابقه ای، چطور این کشور می‌تواند اعتماد کل جهان را به دست آورد؟ امید است که آمریکا، بالاترین معیار‌ها را برای خودش اِعمال کند (نه صرفاً برای دیگران)، طرز رفتاری جدی، مشتاقانه، شفاف و مسئولانه داشته باشد، مسئولیت‌های خود را به عهده گیرد، از فعالیت‌های سازمان جهانی بهداشت با اقداماتی واقعی (نه شعاری) حمایت کند و به همکاری بین المللی درخصوص کووید ۱۹ کمک‌های درخور ارائه کند. کل جهان نظاره گر خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۱.۹۹°