پیشنهاد رئیسی به مدعیان حقوق بشری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:09 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۵۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
پیشنهاد رئیسی به کشور‌های غربی: زندان‌هایتان را باز کنید تا مشخص شود حقوق بشر کجا پایمال می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیسی، رئیس قوه قضائیه در سخنان امروز خود در شورای‌عالی قضائی ضمن انتقاد از ادعا‌های دروغین حقوق بشری برخی کشور‌های غربی گفت: ما آمادگی داریم درب زندان‌های خود را باز کنیم تا مدعیان حقوق بشر، هر زندانی را که در ایران می‌خواهند ببینند، مشروط به اینکه بگذارند ما هم هر زندانی را که در کشور آن‌ها می‌خواهیم ببینیم.

وی خطاب به کشور‌های غربی مدعی حقوق بشر افزود: در این صورت معلوم خواهد شد که حقوق بشر در کدام کشور بیشتر رعایت می‌شود. ادعا کافی است اگر اهل عمل هستید بسم‌الله، شما زندان‌های ما را ببینید ما هم زندان‌های شما را ببینیم.

رئیسی همچنین ضمن تشکر از حضور متفاوت مردم در مراسم ۲۲ بهمن امسال گفت: پاسداشت عملی حضور مردم، اجرای عدالت و خدمت صادقانه به آنهاست. متن اصلی این مراسم در سراسر کشور، ابراز وفاداری مردم به انقلاب و ارزش‌ها بود لذا نباید دچار حاشیه شد.

وی همچنین گفت: انتظار مردم از مسئولان، کنترل قیمت‌ها در بازار شب عید و مدیریت زنجیره تأمین و تولید تا مصرف کالاهاست.

رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از ملت و دولت کشور عراق بابت میهمان‌نوازی و کرامت در سفر هیئت عالی قضائی ایران، گفت: این سفر نشان داد که توطئه دشمن برای جدایی انداختن بین دو ملت ایران و عراق شکست خورده است.

وی با بیان اینکه "اولویت قطعی سیاست خارجی ما مبتنی بر استفاده از ظرفیت‌های همسایگان است"، تأکید کرد: ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق قابل احیاست.

رئیسی درباره صدور دستور‌های اجرایی برای پیگیری مصوبات و تفاهم‌نامه‌های منعقده با عراقی‌ها گفت: معاون حقوقی قوه قضائیه، مسئول پیگیری مسائل بیش از ۳۵ هزار خانواده ایرانی ـ عراقی در حوزه احوال شخصیه شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°