لزوم اقدام برای لغو تحریم و طلب خسارت از آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۰۵۷۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: علاوه بر اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها باید حتما از امریکا جبران خسارت‌های وارد شده به کشورمان را مطالبه کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی در خصوص پایان ضرب الاجل کشورمان به امریکایی‌ها تا سوم اسفند برای لغو تحریم‌ها و زیاده خواهی غربی‌ها گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی و سیاست خارجی سعی کردیم همواره بر اساس حق، عدالت و رعایت ضوابط بین المللی عمل کنیم و هیچ گاه در قبال تعهداتمان عهد شکنی نکردیم.

وی تاکید کرد: اما در مقابل عهدشکنی‌های طرف مقابل محکم بر مواضع مان ایستادیم و به هیچ عنوان تغییری در آن داده نخواهد شد.

آقای رضایی هشدار داد: اگر دشمنان و کشور‌های دیگری که ادعای روابط سازنده با ما دارند بر سر عقل نیایند و به تعهداتشان عمل نکنند فکر نکنند که جمهوری اسلامی عقب نشینی خواهد کرد.

وی کوچکترین عقب نشینی در این نوع مسائل را سبب باز شدن راه برای سوءاستفاده دولتمردان آینده اروپا و امریکا به منظور ادامه عهدشکنی هایشان دانست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر تاکید کرد: در جایی باید جلوی عهدشکنی غربی‌ها را بگیریم و آن جا همین قانون مصوب مجلس است که حتما باید اجرا شود تا آنان به تعهداتشان عمل کنند ضمن اینکه به علت بی اعتمادی بوجود آمده ما حتما باید راستی آزمایی کنیم.

آقای رضایی همچنین مطالبه خسارت از امریکایی‌ها را ضروری دانست و افزود: بالاخره ترامپ و دولت امریکا با عهدشکنی و اعمال تحریم‌ها خسارت‌هایی را به کشورمان وارد کردند که باید جبران کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که معیار‌های ما برای راستی آزمایی امریکایی‌ها در لغو تحریم‌ها علیه کشورمان چه خواهد بود گفت: بسیار ساده است؛ راه تجارت باید باز شود تا ما ببینیم که آنان بر اساس تعهدات برجامی شان از نظر صادرات مواد پتروشیمی، ایجاد تاسیسات انرژی ما در اروپا و سرمایه گذاری متقابل با ما در همه جای دنیا به تعهداتشان عمل می‌کنند.

آقای رضایی افزود: اولا آنان باید موانع تجارت و سرمایه گذاری متقابل با ما را بردارند تا ببینیم که این موانع برطرف شده است در ثانی از نظر تعهداتی که در زمینه سرمایه گذاری و تبادلات اقتصادی میان ما و آنان ایجاد شد به تعهداتشان عمل کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۲.۹۹°