تمهیدات وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:23 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۶۰۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: امسال در هیچ نقطه از کشور نمایشگاه بهاره برگزار نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "عباس قبادی" در گفتگو با تیتر امشب با استناد به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امسال برخلاف سنوات گذشته نمایشگاه بهاره برگزار نمی‌شود بجای آن با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی، اصناف فروش فوق العاده و اینترنتی خواهند داشت.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: اولویت در حفظ سلامت مردم گذاشته شده است و به هموطنان اطمینان می‌دهیم در تامین کالای شب عید مانع از نوسانات قیمت در بازار شویم.

قبادی از ذخایر ۴۰ هزار تن سیب و پرتقال برای تامین میوه شب عید خبر داد و افزود: تا حدودی تنظیم بازار به اصناف واگذار شده است و درکنار آن ذخایر میوه هم در نظر گرفته شده است.

او همچنین از آزاد شدنِ واردات موز به کشور گفت و افزود: موز وارداتی در راه است.
دبیر ستاد تنظیم بازار اتحادیه صنف میوه و تره بار را ناظر بر دلالان و سوداگران میوه شب عید اعلام کرد و افزود: افزایش قیمت میوه در شب عید مقوله ای جداست اما برای تنظیم و کنترل قیمت نهایت تلاشمان را خواهیم کرد.
 
دبیر ستاد تنظیم بازار همچنین درباره افزایش قیمت گوشت مرغ گفت: تنظیم شد برای تامین گوشت مرغ در شب عید ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شد از طرفی زمان بندی مرغداران طوری که که زمانی این جوجه آماده کشتار شود که به بازار شب عید و بازار ماه مبارک رمضان برسد.

قبادی با بیان اینکه مسئول تولید مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: اختلاف مرغداران با وزارت جهاد کشاورزی بر سر ۳ روز اختلاف تامین نهاده دامی است. مرغداران تامین نهاده مرغ را برای ۴۵ روز مطالبه کرده اند و وزارت جهاد کشاورزی ۴۲ روز تعیین کرده است.
او گفت: اگر قیمت مرغ در شب عید به تعادل نرسد از ذخایر مرغ منجمد استفاده خواهد شد.
 
 
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار از تولید ۲ میلیون و هفتصد هزار تن مرکبات در استان مازندران و ۵۰۰ هزار تن در استان فارس گفت و افزود: تصمیم بر این شد به میزان یک سوم سال گذشته میوه دپو شود.

"مصطفی دارایی‌نژاد" با بیان اینکه قیمت سیب و پرتقال حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار در میدان مادر به فروش می‌رسد، افزود: در حال حاضر فقط در استان مازندران ۷۰۰ هزار تن میوه در این استان ذخیره شده است. فروش این مقدار میوه ممکن است تا اردیبهشت سال بعد طول بکشد.
دارایی نژاد گفت: نارنگی فسا و بندری تامین کننده بازار است و قیمت بیشتری نسبت به پرتقال بیشتر است.
وی از دلالانی که در تلاش هستند قیمت میوه ی شب عید را بیش از این، افزایش دهند بعنوان دوست خطاب کرد و گفت: اگر باغداران بر سر قولی که به اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار نباشند، میوه را بصورت کشوری قیمت گذاری می کنیم.
 
"محمدعلی کمالی سروستانی" نماینده اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ گوشتی در ارتباط با شبکه خبر گفت: قیمت مرغ را مرغدار تعیین نمی‌کند بلکه خریدارن مشخص می‌کنند.

کمالی سروستانی با بیان اینکه میزان گوشت مرغ در بازار حاصل ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی در یکماه گذشته است، افزود: افزایش قیمت مرغ امروز ناشی از تفاوت قیمت نهاده دولتی و آزاد است.
 
"علی بهره‌مند" رئیس اتحادیه قنادان تهران گفت: قیمت شیرینی در شب عید هیچگونه تغییری نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران هم گفت: امسال به جای نمایشگاه بهاره عرضه آجیل، جشنواره فروش نوروزی به وسعت ایران برگزار می شود.

مصطفی احمدی افزود: هر مغازه یک نمایشگاه خواهد بود و محصولات خود را با تخفیف، کیفیت مناسب و رعایت پروتکل های بهداشتی عرضه می کنند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°