افتتاح ۲۴ طرح بزرگ آب و برق کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:26 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۶۵۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
۲۴ طرح بزرگ صنعت آب و برق در ۵ استان البرز، قزوین، لرستان، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر نیرو در مراسم افتتاح این طرح‌ها از افتتاح و بهره برداری از ۲۳۷ پروژه بزرگ در صنعت آب و برق در قالب پویش #هر هفته_ الف_ب_ ایران خبر داد.

رضا اردکانیان در چهل و یکمین هفته از پویش #هر هفته_ الف_ب_ ایران افزود: با افتتاح این ۲۴ طرح، تعداد طرح‌های افتتاح شده از ابتدای سال تاکنون در قالب این پویش به ۲۳۷ طرح از ۲۵۰ طرح رسیده است.

وی گفت: این طرح‌ها با اعتباری معادل ۶۵ هزار میلیارد تومان و با همکاری بخش دولتی و خصوصی به ثمر رسیده است.

وزیر نیرو ادامه داد: از ابتدای اجرای پویش #هر هفته_ الف_ب_ ایران (از مهرماه سال ۹۸) تا کنون ۴۶۴ پروژه با اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده که البته این دستاورد در سخت‌ترین سال‌های تحریم به ثمر رسیده است.

اردکانیان با اشاره به اهمیت پروژه‌های صنعت برق با توجه به نقش زیرساختی آن‌ها گفت: از مجموع ۹ پروژه استان قزوین، تصفیه خانه فاضلاب روستایی اهمیت بیشتری دارد، زیرا تا پیش از ادغام دو شرکت آبفا شهری و روستایی موضوع فاضلاب روستایی مغفول مانده بود.

وی با بیان اینکه ایران جز کشور‌های دارای کارنامه روشن در خصوص جمع آوری فاضلاب در بین کشور‌های منطقه است افزود: شرکت‌های آبفا روستایی همیشه درگیر مشکلات متعددی بود که این موضوع مانع از توسعه فاضلاب روستایی شده که با ادغام دو شرکت در این بخش، به دستاورد‌های خوبی دست می‌یابیم.

وزیر نیرو گفت: هم اکنون ۵۱ درصد شهر‌های کشور تحت پوشش خدمات شبکه جمع آوری فاضلاب هستند و البته به زودی پروژه‌ی بزرگی نیز در تهران افتتاح می‌شود که ۳ میلیون تهرانی را از خدمات خود بهره‌مند خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۵°