سردار اشتری: اولویت ناجا مبارزه با شبکه‌های مافیایی مواد مخدر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:38 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۶۵۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
فرمانده نیروی انتظامی گفت: بحث مبارزه با مواد مخدر باید به عنوان یک موضوع اصلی مطرح شود و اولویت ناجا مبارزه با باند‌ها و شبکه‌های مافیایی مواد مخدر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار "حسین اشتری" در نشست ویدئو کنفرانسی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور، ضمن قدردانی از زحمات سردار "مجید کریمی" رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، افزود: با حضور سردار کریمی در این پلیس و توانمندی‌های ایشان شاهد پیشرفت‌های خوبی در این زمینه بوده ایم.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه موضوع مبارزه با مواد مخدر یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: امروز دشمن با هدف ضربه زدن به کشور و انحراف جوانان، مواد مخدر (صنعتی و سنتی) را وارد کشور می‌کند و از سویی هم عده‌ای به دنبال منافع شخصی و مادی خود هستند؛ مطمئنا ورود مواد مخدر به کشور جنبه امنیتی، اقتصادی دارد.

سردار اشتری گفت: باید بدانیم که قاچاقیچان مواد مخدر به دنبال پیاده کردن اهداف شوم خود هستند؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه با مواد مخدر با قدرت بیشتر انجام شد این در حالی است که ورود مواد مخدر به کشور نیز طی این مدت افزایش یافته است.
 
در عرصه مبارزه با مواد مخدر، ناجا بیشترین فعالیت را دارد

فرمانده ناجا با بیان اینکه در عرصه مبارزه با مواد مخدر، ناجا بیشترین فعالیت را دارد، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۹۵۰ تن انواع مواد مخدر کشف شده است که افزایش ۲۵ درصدی کشفیات نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد، از این میزان ۹۵ درصد کار بر دوش کارکنان خدوم نیروی انتظامی بوده است.

وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکنون در این عرصه ۴ هزار شهید تقدیم کرده است، عنوان کرد: این افراد برای اینکه جوانان کشور به مواد مخدر آلوده نشوند، جان خود را در این راه ایثارکرده اند.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه لازم است در عرصه مبارزه با مواد مخدر مسئولان مربوطه از ناجا حمایت کنند، گفت: ما در هر حال با اراده قوی و برنامه ریزی منسجم به فعالیت خود ادامه خواهیم داد و وقفه‌ای در این راه ایجاد نخواهد کرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بایستی اختیارمان در خصوص مبارزه با مواد مخدر افزایش یابد، افزود: باید از تجهیزات و ظرفیت‌های موجود در کشور به صورت هدفمند بهره ببریم. br/ وی تاکید کرد: افزایش قدرت پیش بینی، پیشگیری و مقابله بستگی به اشراف اطلاعاتی ماموران دارد؛ در واقع تسلط اطلاعاتی ماموران بایستی تا آن سوی مرز‌ها افزایش یابد.

سردار اشتری با بیان اینکه باید در برنامه هفتم توسعه سهم ناجا مشخص شود، عنوان کرد: مواد مخدر روزانه تعداد زیادی از افراد را درگیر می‌کند بنابراین بحث مبارزه با مواد مخدر در کشور برای پیشگیری و مقابله با آن یک موضوع اصلی ومهم است.

فرمانده ناجا گفت: در خصوص مبارزه با مواد مخدر بایستی با فناوری‌های روز پیش برویم. در واقع حفظ وضعیت موجود به معنای عقب رفت است پس بایستی یک روند همواره رو به رشد در ادامه راه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: برای پیشرفت لازم است از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان نیز بهره ببریم چراکه مبارزه با مواد مخدر موضوعی مهم در کشور است و دشمن هم در این عرصه روز به روز در حال تقویت شدن است.

سردار اشتری عنوان کرد: بحمداله ناجا در این عرصه پیشرفت‌های خوبی داشته، اما برای سال ۱۴۰۰ و برنامه هفتم توسعه بایستی برنامه ریزی مطلوبی صورت بگیرد و از ستاد کل نیرو‌های مسلح، ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و ... مطالبه گری کنیم.

وی با بیان اینکه بحمداله در این رابطه رهبری پشتیبان ما هستند، گفت: بایستی در بحث مبارزه با مواد مخدر در سطح کلان از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم و سهم تمام دستگاه‌های مربوطه نیز مشخص و مطالبه شود.

سردار اشتری گفت:شهروندان از وجود معتادان متجاهر در سطح شهر نگران هستند و باید ضمن مبارزه با باند‌های عظیم مواد مخدر، برخورد قاطعانه با خرده فروشان را نیز مورد اهتمام جدی قرار دهیم.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر بایستی برنامه ریزی دقیق و اصولی صورت گیرد چرا که این امر مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد؛ در واقع مردم باید در سطح شهر شاهد کم رنگ شدن خرده فروشان و معتادان متجاهر به صورت ملموس باشند.

وی عنوان کرد: یک موضوع حائز اهمیت این است که ضمن مقابله با مواد مخدر باید کار فرهنگی و آگاه سازی قشر جوان و خانواده‌ها نیز مدنظر قرار بگیرد لازم است که در این راستا با معاونت اجتماعی ناجا هماهنگی‌هایی انجام شود.

سردار اشتری ادامه داد: آگاه سازی مردم در این زمینه به عنوان یک وظیفه بر عهده ناجا قرار دارد؛ وجود خرده فروشان در اطراف مراکز آموزشی و مدارس هدفمند است که باید پاک سازی شوند و از سویی آموزش به دانش آموزان نیز بی تاثیر نیست و باید مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: انصافا اقدامات مطلوبی در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور انجام شده که قدردان زحمات تمامی کارکنان عزیز در این پلیس هستیم، اما این روند باید با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

سردار اشتری همچنین عنوان کرد: رضایت مقام معظم رهبری و مردم از پلیس حاصل زحمات همه شما کارکنان خدوم از مرز تا مرکز است که نتیجه آن نیز پیام ایشان در هفته ناجا بود که روحی تازه در نیروی انتظامی دمید.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۴°