جزییات حذف دفترچه‌های درمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۰۶۷۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه اول اسفند انتشار دفترچه متوقف میشود، تصریح کرد: این کار به منزله حذف دفترچه نیست و تمامی دفترچه‌های موجود تا آخرین برگ قابل استفاده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای مصطفی سالاری در نشست خبری مشترک سازمان تامین اجتماعی و سازمان نظام پزشکی که با محور «جزییات حذف دفترچه‌های درمان» در ستاد مرکزی این سازمان تشکیل شد، افزود: استفاده از نسخ الکترونیک را برای همه مراکز طرف قرارداد اعم از مطب‌ها، درمانگاه‌ها و نیز مراکز پاراکلینیک شامل داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز تصویر برداری و تشخیصی برقرار کرده ایم.
وی افزود: این مراکز می‌توانند از نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند یا چنانچه خود دارای نسخه الکترونیک هستند می‌توانند از طریق نرم افزار واسط API به سامانه الکترونیک سازمان متصل شوند.
سالاری استفاده از نسخه الکترونیک را با استقبال روزافزون توصیف کرد و با اشاره به توقف انتشار دفترچه‌های درمان از اول اسفند، اظهار کرد: هر بیمه شده‌ای که دارای دفترچه است، پزشکان می‌توانند همچنان از برگه‌های دفترچه او برای نسخه‌نویسی استفاده کنند در غیر این صورت می‌توانند دستورات پزشکی را در نسخه خود برای بیمار صادر کنند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حذف دفترچه به منزله اجبار پزشکان برای نسخه نویسی الکترونیک نیست، تصریح کرد: هر پزشک بر اساس تمایل خود می‌تواند از نسخه الکترونیک استفاده کند، در غیر این صورت مانند سابق نسخه دستی در دفترچه‌های موجود یا سربرگ نسخه مطب بنویسند.
برچسب ها: دفترچه بیمه ، درمان ، حذف
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۷۹°    ۲۲.۹۹°