تاکید رئیس جمهور بر تقویت هر چه بیشتر فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:14 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۶۹۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
رئیس جمهور بر ضرورت تقویت هر چه بیشتر فضای مجازی و فراهم کردن فرصت بهره برداری از آن تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی امروز سه شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اهتمام دولت بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم اظهار داشت: امروز در شرایط کرونایی بسیاری از خدمات دولتی و غیردولتی در کشور در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش در سایه گسترش فناوری‌های نوین ارتباطی و توسعه زیرساخت‌های فضای مجازی انجام گرفته است.

وی پس از گزارش وزیر آموزش و پرورش از آموزش دانش آموزان در شبکه شاد، اهمیت نقش فضای مجازی در حوزه آموزش به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا و سرمایه‌گذاری مناسب دولت در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر در زمینه توسعه زیرساخت‌های فضای مجازی اقدام موثری انجام نگرفته بود، امروز با خلاء بزرگی در خدمت‌رسانی به مردم روبرو بودیم و در داخل و خارج مورد ملامت قرار می‌گرفتیم و این اقدام با سرمایه‌گذاری سنگین دولت ایجاد شده که امروز می‌تواند در خدمت بیشتر مردم قرار گیرد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به پیش‌بینی تداوم بیماری کرونا در سال آینده و حتی با توجه به اجرای طرح واکسیناسیون، بر لزوم تقویت هر چه بیشتر فضای مجازی و فراهم کردن فرصت بهره برداری از آن تاکید کرد.

اقای روحانی خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام دولت به موضوع عدالت آموزشی، شبکه شاد توانسته است به مدد اقداماتی که در سال‌های اخیر در خصوص گسترش و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی انجام شده و به وسیله پیام رسانی بومی با بهره‌گیری از دانش و توانایی داخلی، عدالت آموزشی را محقق کند و از این نظر می‌تواند الگوی مناسبی برای تحقق پیام‌رسان‌های داخلی باشد.

رئیس جمهور با قدردانی ویژه از دستگاه‌های مسوول به ویژه وزارت آموزش و پرورش در ایجاد شبکه ویژه آموزش مجازی گفت: اگرچه ممکن است هنوز در برخی نقاط کشور به لحاظ پوشش ارتباطی و همچنین تهیه ابزار ارتباطی مشکلاتی وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی مشترک آموزش و پرورش و صدا و سیما تلاش شده است جبران شود، امیدواریم با توجه به برنامه‌هایی که دستگاه‌های مسوول در دست اقدام دارند به زودی این مساله نیز برطرف شود.

در این جلسه، کارکرد شبکه شاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در زمینه توسعه و رفع نواقص آن تصمیماتی اتخاذ شد. از جمله اینکه در استان‌هایی که کمبودی در ضریب نفوذ شبکه ملی وجود دارد، به سرعت امکان اتصال با کیفیت مناسب به شبکه شاد فراهم گردد.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی همچنین کلیات صنعت مربوط به حمایت از کودکان و نوجوانان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه بر اساس گزارش وزیر آموزش و پرورش در خصوص ارتقای ظرفیت‌های فنی و نرم‌افرازی شبکه شاد، ۱۲.۵ میلیون نفر از دانش آموزان در این شبکه احراز هویت شدند و ۱۱۵ هزار مدیر و ۸۰۰ هزار معلم در این شبکه فعال هستند و تاکنون ۲۴ میلیارد پیام و ۹ میلیارد فایل در شبکه مبادله شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°