بررسی جزئیات لایحه بودجه از یکشنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:14 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۰۶۹۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که دو اتفاق خوب در اصلاحیه بودجه افتاد که اتفاق اول و مهمتر تعامل دولت و همراستا شدن دولت با مجلس بود، افزود: کار بررسی جزئیات لایحه بودجه از یکشنبه در صحن شروع می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن زنگنه در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ دقیقه شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: در اصلاح اعداد و ارقام هم اتفاقات خوبی افتاده و برداشت ما این است که دولت ۳۰ تا ۴۰ درصد دغدغه‌های نمایندگان را برطرف کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: یکی از نکات مثبت، تغییر ادبیات دولت بود و به نظر من نباید با الفاظ و اعداد بازی کنیم.

این نماینده مجلس گفت: مجلس در اصلاحاتی که انجام داد ارقام را افزایش نداد، بلکه فقط شفاف سازی کرد و ارقام در پستوی تبصره‌ها را آشکار کرد.

زنگنه با ابراز خشنودی از کاهش وابستگی بودجه به نفت در اصلاحیه بودجه گفت: یکی از اصلاحات بودجه کاهش وابستگی بودجه به نفت است و افزایش سهم منابع مالیاتی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به دغدغه‌های مجلس در خصوص ارز ترجیحی گفت: دولت برای تامین نظر مجلس، موظف شده که ظرف ۶ ماه ارز ترجیحی را به ارز نیمایی برساند که این همان خواسته دولت بود.

زنگنه گفت: کمیسیون تلفیق از امروز بعد از ظهر کارش را شروع کرده و قرار شده تا جمعه کار را تمام کند و کار بررسی جزئیات لایحه در صحن از یکشنبه شروع شود.

مهرداد لاهوتی مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز با ابراز خشنودی از تصویب کلیات بودجه گفت: دغدغه دولت و مجلس، برای مردم است.

لاهوتی با اشاره به افزایش سهم مالیات در بودجه گفت: دولت ۷۰ هزار میلیارد تومان به سقف مالیات اضافه کرد که نشان می‌دهد اراده دولت افزایش سهم مالیات در بودجه و کاهش سهم نفت است.

او همچنین گفت: دولت هم معتقد است که ۲ نرخی بودن ارز آسیب‌هایی دارد، اما به این نکته هم باید توجه داشت ۴۲ میلیارد دلار پیش بینی ورودی کالا است که فقط ۸ میلیارد دلار آن کالا‌های اساسی است.

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°