تاکید ایران بر راهکار سیاسی در بحران سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:42 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۷۲۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان درنشست آستانه، بر حمایت ایران از روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه و تداوم کارکمیته قانون اساسی آن کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی گفت: متن بیانیه پایانی پانزدهمین نشست روند آستانه در حال نهایی شدن است.
 
علی اصغر خاجی از توافق شرکت کنندگان بر سر بند‌های بیانیه پایانی پانزدهمین اجلاس کارشناسان ارشد روند آستانه در سوچی روسیه خبر داد.

علی اصغر خاجی شب گذشته در پایان روز نخست پانزدهمین نشست کارشناسان ارشد روند آستانه گفت: مذاکرات دوجانبه هیئت جمهوری اسلامی ایران با هیئت‌های روسیه، ترکیه و سازمان ملل برگزار شد و در نشست عمومی با حضور همه هیئت‌های شرکت کننده، متن بیانیه در حال نهایی شدن است.

هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، روز گذشته در حاشیه پانزدهمین نشست بین المللی کارشناسان ارشد کشور‌های عضو روند آستانه در سوچی روسیه با هیئت سازمان ملل متحد به ریاست گیر پدرسون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه رایزنی و گفتگو کرد.

علی اصغر خاجی و گیر پدرسون در این دیدار، به طور مفصل در مورد فرآیند سیاسی سوریه با تاکید بر ضرورت تداوم کار کمیته قانون اساسی آن کشور رایزنی و تبادل نظر کردند.

وی با اشاره به نتایج سفر اخیر خود به دمشق و مذاکره با رییس جمهور و دیگر مقامات سوریه، بر حمایت ایران از روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه و تداوم کارکمیته قانون اساسی آن کشور تاکید کرد.

علی اصغر خاجی افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنان از ماموریت فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه حمایت می‌کند.

گیر پدرسون نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت اعتمادسازی میان طرف‌های سوری و بازیگران بین المللی، به منظور اتخاذ رویکردی جامع برای حل بحران سوریه، تاکید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°