رونمایی از لباس ضد کرونا برای کادر درمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:29 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۰۷۴۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
لباس جدید ضدکرونای کادر درمان که توسط چهاردانشجوی نخبه طراحی شده است در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز چهارشنبه درمراسم رونمایی از لباس ضد کرونا برای کادر درمان گفت: این لباس ایزوله هیدرولیک به دلیل مختصات فنی کاری نوآورانه و منحصر به فرد است.

دکتر علیرضا زالی افزود: مهمترین ویژگی این محصول داخلی این است که توسط یک جمع دانشجویی و در راستای تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی دانشجویان صورت گرفته است. این تیم چهار نفره با کار فشرده و نگاهی علمی موفق به تولید این محصول ۱۰۰ درصد وطنی برای حفاظت و صیانت از جان مدافعان سلامت شدند.

وی ضمن تبیین روند تولید این لباس محافظتی خاطرنشان کرد: مجریان اصلی برای تهیه این لباس ضمن حضور در بخش های بالینی و گفت وگو با مدافعان سلامت این محصول را مطابق با نیاز سنجی میدانی و بصورت کاربردی تولید کردند.

به گفته زالی ویژگی های مناسب ارگونومیک، یکسره بودن و افزایش ایمنی، بالا بودن سطح تهویه و ضدتعریق بودن، نفوذ ناپذیری نسبت به سایر آلاینده ها، قابلیت شست وشو، سبکی، راحتی فیزیکی و مکانیکی از جمله مزایای مهم این لباس جدید طراحی شده است.

وی تکریم مدافعان سلامت رامحور اصلی این مراسم نمادین برشمرد و ضمن تقدیر از رشادت و ایثارگری آنان در یک سال گذشته یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد زیادی از کادر درمان و بهداشت کشور در حین خدمت به بیماران به کرونا مبتلا شدند و حدود ۳۰۰ نفر از آنان نیز به شهادت رسیدند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که کارکنان نظام سلامت بالاترین احتمال ابتلا به بیماری کرونا را دارند، گفت: مطالعات نشان داده با توجه به میزان بالای مواجهه این افراد با ویروس به ویژه در بخش های کرونایی سه تا چهار برابر بیشتر از سایر افراد به بیماری مبتلا می شوند .

رونمایی از لباس ضد کرونا برای کادر درمان

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°