ایران در ماه‌های آینده تولید کننده و صادر کننده واکسن کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۱۰۷۵۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
وزیر بهداشت گفت: گام‌های موثری برای تولید واکسن برداشته ایم و در ماه‌های آینده به عنوان تولید و صادرکننده واکسن کرونا در منطقه عمل خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر سعید نمکی در دیدار با دکتر احمد المنظری مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: حدود ۱۳ ماهی که درگیر مدیریت کرونا هستیم، ارتباطات خوبی با سازمان جهانی بهداشت داشته ایم. یکسال از گزارش اولین موارد کووید ۱۹ در ایران می‌گذرد و ما از یک ماه قبل از آن با توجه به گزارش‌های چین، خود را برای کرونا آماده می‌کردیم.

وی گفت: تشکیل ستاد ملی کرونا، حمایت‌های رهبری و اعضای دولت و همکاری سایر نهاد‌ها و کمک‌های مردمی در مدیریت بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت بود.

وزیر بهداشت افزود: ما امروز ادعا می‌کنیم که هیچ بیماری در این مدت بدون خدمات پزشکی و درمانی نبوده است، حتی اتباع کشور‌های دیگر را بطور رایگان در بیمارستان‌ها درمان کردیم.

دکتر نمکی گفت: از سازمان جهانی بهداشت خواستیم برای گشایش در ارسال واکسن از منابع مطمئن به ما کمک کند.

احمد المنظری مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی نیز در این گفتگو با تشکر از وزارت بهداشت ایران گفت: این سومین سفر است که به ایران دارم و هدف از این سفر رایزنی و ادامه گفتگوها با دکتر نمکی و مسئولان ایران است تا ببینیم ایران چگونه با چالش های ناشی از ویروس کرونا مقابله و برخورد می کند. 

احمد المنظری گفت: امروز خودم به صورت مستقیم از ایستگاه های مختلف بازدید داشتم تا کسی از نعمت خدمات محروم نماند. او افزود: مشاهده کردم اعضای داوطلب برای تعامل و کمک به اجرای هرچه موفق تر راهبرد کلان ایران چقدر اختیار دارند.

مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی گفت: تجربه ایران تجربه موفق و منحصر به فردی بوده و سعی کرده همه افراد جامعه از این تجربیات بهره مند شوند. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۶.۹۹°