حادثه خیابان گلستان، بخشی از یک توطئه بزرگ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۰۸۴۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حادثه خیابان گلستان را بخشی از یک توطئه و جریان بزرگ خواند که اتاق فکر آن در آمریکا برای این نظام طراحی کرده بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آئین نکوداشت شهدای فاطمیه و رونمایی از کتاب «ایستگاه هفتم» گفت: دشمنان ما از سال ۹۶ علناً اعلام کردند که جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد خود را نخواهد دید، بخشی از این فتنه و توطئه هم همین قائله بود که به برکت خون شهدای گرانقدر نیروی انتظامی ناموفق ماند و شکست خورد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه خطاب به خانواده‌های شهدای نیروی انتظامی در حادثه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ خیابان پاسداران گفت: حفظ نظام و امنیت ملت و میهن اسلامی ما به برکت شهدای شما است و از عزت شما خانواده‌های معظم شهید است که امروز انقلاب پویایی خود را دارد و قطعاً مسیر انقلاب همچنان پویا ادامه پیدا می‌کند تا قله‌های بلند افتخار را فتح کند
 آئین نکوداشت شهدای فاطمیه (حادثه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ خیابان پاسداران) همراه با رونمایی از کتاب «ایستگاه هفتم» و اهدای آثار شهدای ناجا به موزه شهدا با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد.
 اوحدی در این مراسم هم‌زمانی شهادت چهار شهید حادثه خیابان پاسداران در سال ۹۶ با سالگرد شهدای قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۵۶ را تقارنی ویژه خواند و گفت: از حکمت‌های الهی است که پس از سال‌ها سالگرد شهادت این دو گروه همزمان برگزار می‌شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پایداری و پویایی انقلاب اسلامی پس از ۴۲ سال، عنوان کرد: از ویژگی‌های متمایز و منحصربه‌فرد انقلاب اسلامی با دیگر جریان‌ها و نهضت‌ها و جنبش‌ها در عصر حاضر، بهره‌مندی انقلاب اسلامی از سه ویژگی و ظرفیت بسیار مهم و تأثیرگذار «دین و ارزش‌های اهل بیت (ع)»، «پشتیبانی و حضور مردم» و «رهبری حکیمانه حضرت امام (ره)» و در ادامه راهبری مقتدر و حکیمانه مقام معظم رهبری است.
 وی افزود: راز ماندگار نظام اسلامی و این تحول عظیمی که به برکت معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) رقم خورد و تا به امروز همچنان به صورت پویا ادامه دارد و حتی در منطقه و دنیا توسعه یافته است؛ همین سه ویژگی انقلاب اسلامی است.
 اوحدی با اشاره به جنایات داعش در منطقه و به‌ویژه در کشور سوریه، تصریح کرد: در سوریه و عراق، ۲۶ کشور عزم خود را جزم کردند و با تمام قوا در میدان حاضر شدند و پیشرفته‌ترین ادوات خود را به‌کار گرفتند تا یک نظام حکومتی به اسم داعش ایجاد کنند، اما به لطف خداوند نیرویی، چون سیدالشهدای محور مقاومت، سردار حاج قاسم سلیمانی عزیز که خداوند تجلی و عصاره همه شهدای ایران از انقلاب تا به امروز را در وجود او قرار داده بود، قد علم می‌کند و با لشکری از نیرو‌های ایرانی و تیپ فاطمیون و حیدریون و زینبیون آن شکست بزرگ را برای داعش و پشتیبانان آن در جبهه استکبار رقم می‌زند.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران هم فراز و نشیب‌های بسیار پیچیده‌ای از بدو تولد تا به امروز پشت سر گذاشته است؛ اضافه کرد: اگر امروز از چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سخن می‌گوییم، درواقع از ۴۲ سال عزت، افتخار، پیروزی و گذار از توطئه‌های دشمن و مقاومت مردم در تأسی به اهل بیت (ع) و ۴۲ سال شکست و بن‌بست برای دشمنان اسلام سخن می‌گوییم.
وی افزود: هرجا که دشمنان اسلام و استکبار جهانی سعی بر ضربه زدن به کشور و نظام اسلامی ما را داشتند، با حضور مردم در قالب تأسی به مقام معظم رهبری و راه شهدا، از آن موانع به سلامت گذشتیم.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به رونمایی از بیانیه گام دوم انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در بحبوحه جنگ داعش در منطقه و مقاومت مظلومانه و مقتدر سیدالشهدای محور مقاومت در برابر آنان، گفت: مقام معظم رهبری منشور چله دوم و بیانیه گام دوم انقلاب را با سه کلید واژه «خودسازی»، «جامعه‌پردازی» و «رسیدن به تمدن نوین اسلامی» صادر کردند که تحقق هر سه این کلیدواژه در بستر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ممکن است. 
وی با اشاره به آیه شریفه «من المومنین الرجال صدقو...» خطاب به پدران شهدای نیروی انتظامی گفت: فرزندان شما مصداق «ومن هم ینتظر» در طول تاریخ بودند که قبل از شهادتشان هم در راه و مسیر خدا و شهادت قرار داشتند. باید از شما عزیزان تشکر کنیم و افتخار کنیم که خداوند امروز به ما توفیق داد در خدمت شما و در مجلس شهدای عزیز شما بودیم.
 در پایان این مراسم که سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در آن حضور داشت ضمن رونمایی از کتاب «ایستگاه هفتم» که با نگاهی به زندگی چهار شهید حادثه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ خیابان پاسداران به رشته تحریر درآمده است از خانواده معظم شهدا تقدیر شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرمانده نیروی انتظامی همچنین به همراه خانواده‌های معظم شهدا از بخش‌های مختلف موزه شهدا بازدید کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۲.۹۹°