بهره برداری از پیشرفته‌ترین تصفیه خانه فاضلاب غشایی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:13 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۸۸۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب غشایی کشور در مشهد به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب محلی"چهل بازه" با فرایند پیشرفته و ترکیبی از تصفیه بیولوژیکی فاضلاب و غشایی با بیش از ۲۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی شده است.
 
بهره برداری از پیشرفته‌ترین تصفیه خانه فاضلاب غشایی کشور

یعقوبی با بیان این که خروجی این تصفیه خانه بسیار با کیفیت است افزود: این تصفیه خانه در هر ثانیه ۵۰ لیتر پساب تولید می‌کند و در مجموع با استفاده از این مقدار پساب تولید شده حدود ۵۰ هکتار از فضای سبز شهر به صورت روزانه آبیاری خواهد شد.

وی گفت: این تصفیه خانه طی مراحل پیش تصفیه، تصفیه فیزیکی، تصفیه بیولوژیکی، فیلتراسیون غشایی و گندزدایی، فاضلاب ورودی را به پساب دارای کیفیت بسیار مطلوب به منظور آبیاری فضای سبز شهر مشهد تبدیل می‌کند و فضای اشغال کمتر، کیفیت عالی پساب خروجی و راندمان بسیار بالا در تصفیه فاضلاب، از مزایای این روش تصفیه نسبت به سایر روش‌های تصفیه قدیمی است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: یکی از بحران‌های جدی در کشور بحران آب و آلودگی هواست و استفاده بهینه از منابع آبی مورد تاکید است و مدیریت شهری و شورای شهر مشهد روی این موضوع تمرکز کرده است و ساخت تصفیه خانه‌های محلی در دستور قرار گرفت.

محمد حسین ودیعی افزود: تصفیه خانه محلی چهل بازه دارای خصوصیات و ویژگی‌های مهمی است و می‌تواند چشم انداز مطلوبی برای توسعه فضای سبز به شهروندان مشهدی ارائه دهد.

در تصفیه خانه‌های فاضلاب غشایی به منظور حذف ذرات بسیار ریز همچون نمکها، ویروسها، آفت‌کُشها و بسیاری از ترکیبات آلی آب را تحت فشار بالا و یا خلا از غشا‌هایی نازک عبور می‌دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °