واکنش ظریف به گام های کوچک و نمایشی بایدن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:35 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۸۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
ظریف در واکنش به عقب‌نشینی آمریکا از مکانیسم ماشه: آمریکا باید تمام تحریم‌های ترامپ را بی قید و شرط رفع کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر امور خارجه کشورمان بااشاره به اقدام امریکا در پس گرفتن نامه بی نتیجه و بی‌سرانجام‌ چند ماه قبل این کشور به سازمان ملل، تاکیدکرد: اذعان آمریکا به بی‌اعتباربودن ادعا‌های قبلی، تایید حرف‌های قبلی ماست.
یاد آوری می‌کنم، نامه رئیس جمهور قبلی امریکا، همان موقع نیز با مخالفت اکثر اعضای شورای امنیت به جریان نیفتاد و به طور کلی از دستور کار شورا خارج شده بود.

آقای ظریف همچنین، با اشاره به راهبرد قطعی ایران، گفت: ما فقط در قبال رفع عملی تحریم‌ها، اقدامات متقابل را به عقب بر می‌گردانیم، بنابراین آمریکا باید تمام تحریم‌هایی را که ترامپ احیا و بازاعمال کرده بود بی قید و شرط و به صورت مؤثر بردارد

وزیر خارجه در پاسخ به گستاخی تروئیکای اروپایی نیز گفت: طرف اروپایی، باید به جای سفسطه و تحمیل مسئولیت به ایران، به تعهدات خود پایبند باشد.
وزیران خارجه انگلیس فرانسه و المان، در بیانیه‌ای، از اجرای قانونء مجلس، برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت، ابراز نگرانی کرده بودند.
ظریف در واکنش به این بیانیه به اروپایی‌ها گوشزد کرده: در صورت ترس از نتیجه اقدام ایران، علتش، یعنی تحریم‌ها را برطرف کنید؛ ما عمل را در مقابل عمل دنبال خواهیم کرد..

وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان ساعاتی بعد، و پس از نشست تصویری با همتای آمریکایی، بار دیگر، خودداری ایران را، از اجرای قانون «لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ایران» خواستار شدند.
براساس این قانون قرار است ایران ۵ اسفند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند؛ از آن پس بازرسی‌ها در ایران بر اساس پادمان خواهد بود.

در همین حال، آمریکایی‌ها نیز گفته اند، اگر کمیسیون مشترک برجام تشکیل شود در آن شرکت می‌کنند. این در حالی است که آمریکا رسماً از برجام خارج شده و هنوز از بازگشت به آن و لغو تحریم‌های ایران خودداری می‌کند.
برچسب ها: ظریف ، بایدن ، ماشه ، اروپا ، برجام
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°