‌ایران، جت مسافری ۱۰۰ نفره می‌سازد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:20 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۱۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ساخت هواپیمای جت مسافری ۱۰۰ نفره ایرانی با استفاده از توان داخل در قالب تفاهم‌نامه سازمان هواپیمایی و وزارت دفاع خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "تورج دهقانی زنگنه" با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای ورود هواپیما به ناوگان هوایی کشور به صورت مداوم دنبال می‌شود، گفت: البته در توسعه ناوگان هوایی فقط بر ورود هواپیما تمرکز نداریم و نگاهمان فقط به دنبال خرید هواپیما نیست.

تفاهم با وزارت دفاع برای تولید جت‌های مسافری ۷۰ و ۱۰۰ نفره

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که هواپیمای ۷۰ نفره و جت ۱۰۰ نفره در داخل بسازیم، به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای با وزارت دفاع به امضا رسانده‌ایم تا بتوانیم از توان نظامی موجود برای ساخت هواپیما‌های تجاری استفاده کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در این‌باره تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع به امضا رسید، برای آنکه بتوانیم از توانمندی یکدیگر استفاده کنیم و ساخت این هواپیما بالفعل شود، این کار در قالب یک تفاهم‌نامه سه جانبه انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین تفاهم‌نامه‌ای هم به زودی در حضور وزیر راه و شهرسازی بین سازمان هواپیمایی کشوری و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته (منوچهر منطقی) به امضا خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: باید به این سمت برویم که بتوانیم خود هواپیما تولید کنیم، قطعاً اگر این قضیه را از گذشته به صورت جدی دنبال کرده بودیم، امروز در این جایگاه نایستاده بودیم، بلکه بسیار بالاتر بودیم، اما باز بیکار ننشسته‌ایم و پیگیری می‌کنیم، تا این اتفاق روی دهد.

ساخت موتور هواپیما در کشور با همکاری شرکت‌های داخلی

دهقانی زنگنه با بیان اینکه تولید جت ۱۰۰ نفره در مرحله مطالعات است، افزود: چندی پیش بازدیدی از مرکز تولید این هواپیما‌ها داشتم بسیار پیشرفت خوبی انجام شده بود.

ساخت سیمیلاتور در داخل کشور و نصب در جزیره کیش‌

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده‌ایم تا ساخت یک سیمیلاتور (شبیه‌ساز پرواز) در داخل انجام و در کیش از آن استفاده شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°