پایان فاز یک تست انسانی «کوو ایران برکت»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:29 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۱۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۵۶ داوطلب مرحله اول تست بالینی واکسن ایرانی کرونا در دو مرحله واکسن خود را دریافت کردند و کار تزریق این مرحله به پایان رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "دکتر حامد حسینی" تعداد دُز‌های تزریقی واکسن کرونا به داوطلبان را در دو مرحله روز‌های صفر و ۱۴ اعلام کرد و گفت: تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ۹ دی ماه تا روز گذشته در ۲ مرحله به تمام داوطلبان تزریق شده است.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: ۵۶ داوطلب دو مرحله واکسن خود را در این مدت دریافت کردند و به عبارتی مطالعه فاز یک تست انسانی واکسن کووایران برکت پایان یافت.

او گفت: آخرین نمونه خونگیری از داوطلبان تا ۱۴ اسفند ماه انجام و نتایج نهایی فاز یک تست انسانی در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد.

حسینی ادامه داد: پروتکل‌های مراحل بعدی آماده شده و امیدواریم نتیجه‌ کارشناسی سازمان غذا و دارو را سریع‌تر دریافت کنیم و تا اواخر اسفند ماه وارد مرحله دوم مطالعه بالینی شویم.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه نتایج مرحله دوم این مطالعه در اردیبهشت سال آینده نهایی می‌شود، گفت: در این زمان گزارش فاز دوم به سازمان غذا و دارو ارسال خواهد شد و ما فاز سوم را شروع خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°