امکان صادرات صنایع دستی با رفع تحریم‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:44 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۱۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به زودی با گشایش روابط ایران با سایر کشور‌ها و رفع تحریم‌ها امکان صادرات بیشتر صنایع دستی فراهم می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "محمود واعظی" امروز (جمعه، اول اسفند) در بازدید از پنجمین جشنواره صنایع دستی که در موزه ملی در حال برگزاری است، گفت: برگزاری چنین رویداد‌هایی می‌تواند سبب احیای هنر‌های فراموش شده بسیاری از شهرها و روستاهای کشور شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: وزارت میراث فرهنگی برنامه‌های متعددی برای احیای هنر‌های سنتی کشور داشته است.

او با بیان اینکه یکی از وظایف دولت احیا و حمایت از این هنر‌های سنتی کشور است، گفت: هنر‌های سنتی و صنایع دستی هر کشور به جغرافیای آن کشور محدود نمی‌شود و می‌تواند سمبل و نشانه‌ای از هنر و تاریخ آن کشور برای جوامع دیگر باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: امروزه تلاش شده هنر‌های سنتی و صنایع دستی به نحوی تولید و ساخته شود که به نیاز‌های روزمره افراد پاسخگو باشد و امروز در این نمایشگاه شاهد این موضوع بودیم.

وی همچنین با اشاره به صنایع دستی نفیس حاضر در پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی گفت: کیفیت، ظرافت و زیبایی این محصولات به قدری است که قطعاً دیگر کشور‌ها نیز خواهان این محصولات هستند.

واعظی افزود: صنایع دستی می‌تواند با سرمایه‌های بسیار کمتر از صنایع بزرگ ایجاد اشتغال کند و قطعاً فضای مجازی  می‌تواند به فروش آن کمک کند، همچنین دولت از صنعت صنایع دستی حمایت می‌کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به گشایش روابط ایران با دیگر کشور‌ها و رفع تحریم‌هایی که به زودی برای کشور اتفاق می‌افتد، گفت: امیدواریم به زودی شاهد صادرات صنایع دستی کشور از طریق فضای مجازی باشیم.

پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی بیستم بهمن ماه آغاز شد، در این دوره از جشنواره فجر صنایع دستی ۳۰۰ اثر صنایع دستی متعلق به ۱۵۰ هنرمندان به این جشنواره پذیرفته شد، قرار است در اختتامیه این جشنواره که فردا دوم اسفند برگزار می‌شود به ۶ هنرمند برتر سرو سیمین و به ۶ هنرمند دیگر دیپلم افتخار اهدا شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°