شیر مادر کرونایی نوزاد را ایمن می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:38 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۲۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد تغذیه با شیر مادر مبتلا به کرونا موجب انتقال ویروس کووید-۱۹ به نوازد نمی‌شود، بلکه نوزاد دارای آنتی‌بادی‌هایی از این شیر می‌شود که می‌تواند ویروس کرونا را خنثی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه «روچستر» در آمریکا در این مطالعه، ۳۷ نمونه شیر ۱۸ مادر مبتلا به کرونا را تجزیه و تحلیل کردند و متوجه شدند که هیچ یک از آنها حاوی هیچ‌گونه ماده ژنتیکی ویروسی نبود بلکه حدود دو سوم از این نمونه‌ها حاوی ۲ آنتی بادی خاص برای ویروس کرونا بودند.

این مطالعه نشان داد: نوزادن مادران مبتلا به کووید-۱۹، با تغدیه از شیر مادر خود از آنتی بادی‌هایی برخوردار می‌شوند که می‌تواند ویروس کرونا را خنثی کند.

به گفته محققان، نتایج این مطالعه شواهدی ارایه می‌دهد دال بر اینکه مادران مبتلا به کرونا نباید از نوزادان خود جدا شوند. نتایج اولیه این مطالعه نشان می‌دهد شیر مادرانی که به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند حاوی آنتی بادی‌های خاص و فعال علیه ویروس کروناست و این ویروس از طریق شیر مادر منتقل نمی‌شود.

دکتر مارک سنگستر استاد بخش میکروب شناسی و ایمونولوژی دانشگاه روچستر، گفت: ما مقادیر زیادی IgA - آنتی بادی مشترک در خون و سایر مایعات بدن را در شیر مادر مبتلا به کرونا پیدا کردیم.

این محققان برای مرحله بعدی تحقیق خود افراد مورد مطالعه را افزایش می‌دهند و ۵۰ زن شیرده مبتلا به کرونا را ثبت نام می‌کنند. آنها قصد دارند پیشرفت خود را در این بیماری طی دو ماه دنبال کنند.

پژوهشگران در مرحله بعدی مطالعه خود علاوه بر اینکه این تحقیق را در گروه‌های بزرگ‌تری تکرار می‌کنند، می‌خواهند بررسی کنند که آیا واکسن کووید-۱۹ به همین ترتیب بر شیر مادر تأثیر می‌گذارد یا خیر.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°